Ogólnopolski Konkursem "Modernizacja Roku & Budowa XXI w.

Statuetka i Tytuł „Modernizacja Roku”, „Budowa XXI w.” to niezwykle cenne wyróżnienia, od dwudziestu sześciu lat walczą o nie inwestorzy, wykonawcy, autorzy projektów najlepszych inwestycji budowlanych w Polsce.

Z każdym rokiem przybywa też obiektów zgłaszanych do konkursu. Do końca marca tego roku zgłosiło się już 310 realizacji, a czekamy na kolejne. Coraz więcej pretendentów do nagrody zdaje sobie sprawę, że naprawdę warto szczycić się swoimi sukcesami – i to nie tylko w dużej skali, na potężnych obiektach, ale również tymi mniejszymi, za to niezwykle cennymi i ważnymi dla lokalnych społeczności.

W każdej z przestrzeni konkursowych najważniejsza jest jakość. To ona jest nagradzana. Warto jednak pamiętać, że pod pojęciem jakości kryje się znacznie więcej. Nie kończy się tu wielkość i rozmach potężnych, wręcz spektakularnych inwestycji. One oczywiście zostawiają nas wszystkich pod wielkim wrażeniem. Ale pod takim samym wrażeniem trzymają nas realizacje znacznie mniejsze, powiatowe, gminne, mające znaczenie dla lokalnych społeczności: remonty dróg, przedszkoli, szkół, podwórek, dawno zapomnianych obiektów zabytkowych etc. W naszym konkursie zgłoszone inwestycje, bez względu na wielkość, żyją na tych samych prawach. Każdy ma szansę. Warto więc wziąć udział w naszym konkursie, ponieważ każda mała czy duża inwestycja niesie ze sobą ogromną wartość: kreuje kolejne, które sprawiają, że w małych i dużych społecznościach żyje się lepiej. 

W Konkursie co roku startuje od 400 do 900 zgłoszonych obiektów, drogą elektroniczną docieramy do 2 820 000 odbiorców, a poprzez media drukowane do 500 000. 26 edycja Konkursu odbywa się pod patronatem Telewizji Polskiej – kanału TVP Info oraz 21 dzienników lokalnych w całym kraju należących do Grupy Polska Press co bez wątpienia pozwoli na jeszcze większe upowszechnienie idei Konkursu. Cieszymy się od lat poparciem m.in. Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Związku Powiatów Polskich, Marszałków Województw, Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów.

Do zobaczenia na Gali podsumowania 26. edycji w Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej Zamku Królewskim w Warszawie, którą od wielu lat prowadzi zawsze profesjonalna i pełna wdzięku Dominika Matuszak – prezenterka i reporterka telewizyjna, autorka reportaży, konferansjerka, producent wydarzeń kulturalnych.

Czekamy na zgłoszenia Państwa obiektów.

www.modernizacjaroku.org.pl

Z wyrazami szacunkuDziałacz samorządu gospodarczego, Komisarz Konkursu,
Prezes Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego

Roman Pikuła

Przeczytaj także: Ogólnopolski Konkurs Otwarty „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”