Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jeszcze przez dwa tygodnie zdolni, początkujący dziennikarze mogą zgłaszać swoje prace do VIII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Laureatów konkursu poznamy na Gali 18 marca w Teatrze Bagatela.

Trwają zgłoszenia do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy – konkursu promującego młode talenty dziennikarskie. W tym roku ich praca zostanie uhonorowana 18 marca o godzinie 18:00 podczas Gali, która odbędzie się w jednym najsłynniejszych teatrów krakowskich – w Teatrze Bagatela. – Nasz Konkurs rozwija się coraz dynamiczniej, a my chcemy go stale ulepszać, podnosząc standardy. Dobrym przykładem jest tegoroczne przeniesienie Gali finałowej na deski Teatru Bagatela, który od prawie 100 lat przyczynia się do rozwoju kultury dla Krakowa. – mówi Izabela Witek, koordynatorka Konkursu.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz to większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i prestiż w świecie mediów. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 4000 zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie.

Zgłoszenia potrwają do 5 marca i obejmują kategorie: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Ostatnia kategoria jest podzielona na trzy części: nagrodę główną, wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy i film o tematyce religijnej. – Dwa lata temu spędzałam dużo czasu przy produkcji materiałów telewizyjnych, dlatego zainteresowała mnie kategoria Młodzi Twórcy Filmowi. Na historię Pana Alojzego trafiłam zupełnie przypadkowo, ale po rozmowie i nagraniu, wiedziałam, że taka historia nie może trafić do szuflady, dlatego zgłosiłam ją do konkursu. Podczas nagrywania reportażu nie tylko polepszyłam swój dziennikarski fach, ale poznałam niesamowitego człowieka.- opowiada Maria Szajny, laureatka VI edycji Konkursu.

Całemu konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 r. Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy…”. Historia Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu, którego organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojej twórczości.

Prace należy nadsyłać na adres mailowy: nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com  bądź dostarczyć na piśmie pod adres: 31-002 Kraków, ul. Franciszkańska 1. Regulamin konkursu i inne przydatne informacje można znaleźć na stronie internetowej https://nagrodamlodychdziennikarzy.wordpress.com/.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 r. przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

mat. prasowe

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.