Jeszcze przez dwa tygodnie zdolni, początkujący dziennikarze mogą zgłaszać swoje prace do VIII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Laureatów konkursu poznamy na Gali 18 marca w Teatrze Bagatela.

Trwają zgłoszenia do VIII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy – konkursu promującego młode talenty dziennikarskie. W tym roku ich praca zostanie uhonorowana 18 marca o godzinie 18:00 podczas Gali, która odbędzie się w jednym najsłynniejszych teatrów krakowskich – w Teatrze Bagatela. – Nasz Konkurs rozwija się coraz dynamiczniej, a my chcemy go stale ulepszać, podnosząc standardy. Dobrym przykładem jest tegoroczne przeniesienie Gali finałowej na deski Teatru Bagatela, który od prawie 100 lat przyczynia się do rozwoju kultury dla Krakowa. – mówi Izabela Witek, koordynatorka Konkursu.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz to większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i prestiż w świecie mediów. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 4000 zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie.

Zgłoszenia potrwają do 5 marca i obejmują kategorie: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Ostatnia kategoria jest podzielona na trzy części: nagrodę główną, wyróżnienie za debiutancki reportaż filmowy i film o tematyce religijnej. – Dwa lata temu spędzałam dużo czasu przy produkcji materiałów telewizyjnych, dlatego zainteresowała mnie kategoria Młodzi Twórcy Filmowi. Na historię Pana Alojzego trafiłam zupełnie przypadkowo, ale po rozmowie i nagraniu, wiedziałam, że taka historia nie może trafić do szuflady, dlatego zgłosiłam ją do konkursu. Podczas nagrywania reportażu nie tylko polepszyłam swój dziennikarski fach, ale poznałam niesamowitego człowieka.- opowiada Maria Szajny, laureatka VI edycji Konkursu.

Całemu konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 r. Bartłomiej Zdunek, student pierwszego roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego wiersze i artykuły zostały wydane pośmiertnie w zbiorze pt. „W cieniu ciszy…”. Historia Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu, którego organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojej twórczości.

Prace należy nadsyłać na adres mailowy: nagrodamlodychdziennikarzy@gmail.com  bądź dostarczyć na piśmie pod adres: 31-002 Kraków, ul. Franciszkańska 1. Regulamin konkursu i inne przydatne informacje można znaleźć na stronie internetowej https://nagrodamlodychdziennikarzy.wordpress.com/.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 r. przez Koło Młodych krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII.

mat. prasowe