Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zainteresowanych objęciem patronatem medialnym organizowanego wydarzenia (kongresu, konferencji, gali), marki produktowej, publikacji (książek, płyt itp.), przedsięwzięć kulturalnych (koncertów, przedstawień teatralnych, spektakli itp.), inicjatyw społecznych lub charytatywnych, prosimy o kontakt mailowy na adres e-mail: marta.maj@swiatelit.com.pl

W ramach patronatu medialnego proponujemy m.in.:

 • zapowiedzi na portalu oraz w mediach społecznościowych*
 • banery reklamowe*
 • relacje, recenzje, fotorelacje*
 • bezpośredni udział naszych dziennikarzy
 • możliwość rozszerzenia patronatu medialnego o drukowane czasopismo Świat Elit oraz współpracujące z nami media

Jesteśmy otwarci także na inne formy współpracy.

*Wszystkie publikowane w ramach patronatu medialnego materiały prasowe powstają na bazie gotowych materiałów udostępnionych przez organizatorów.

 

PATRONUJEMY

 

 

Bezpłatna Konferencja – Banking Tech & Security
Bezpieczeństwo i Technologie w Bankowości

 

Już 26 czerwca 2021, podczas Konferencji Banking Tech&Security zostaną omówione najnowsze trendy technologii oraz zabezpieczeń dla sektora bankowego, jak również aspekty prawne oraz ich nowelizacje w standardach europejskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji na konferencję

 

W programie konferencji m.in.:

 • Róbmy swoje ale bezpieczniej – czyli jak Bank  ING dba o bezpieczeństwo klientów korporacyjnych w czasach „The new normal”
  Cezary Rusakiewicz – ING Bank Śląski
 • Usługi zaufania i identyfikacja elektroniczna – gdzie jesteśmy i co jeszcze przed nami?
  Jan Ząbczyk – FinTaxLegal
 • Jak działają przestępcy i na co należy uważać? Materiał który nie był jeszcze publikowany
  Agata Ślusarek – Santander
 • Dlaczego hasła wyciekają i dlaczego firmy zatrudniają hakerów?

Karol Wodecki – Standard Chartered Bank

Bankowość jest jednym z sektorów najbardziej zaawansowanych w użytkowaniu i wdrażaniu nowych technologii. Dzięki rozwojowi Internetu, technologii mobilnych i globalnych systemów informatycznych nastąpił wzrost znaczenia bankowości niezależnej od stref czasowych, położenia geograficznego i kanałów dostępu. Wprowadzanie innowacji w tym zakresie niesie ze sobą jednak szereg zagrożeń. Utrzymanie cyberbezpieczeństwa stało się więc dla instytucji bankowych koniecznością.

Spotkanie będzie idealnym miejscem do wymiany doświadczeń oraz dyskusji z ekspertami branżowymi.
Aby wziąć bezpłatny udział w konferencji On-line, wystarczy zarejestrować się na stronie: http://bankingtech.pl/#rejestracja

DLA KOGO?

 • To wydarzenie skierowane jest do reprezentantów banków i parabanków

Uwaga, ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Uczestnikom konferencji zapewniamy komplet materiałów konferencyjnych.

9:30 | 26 czerwca 2021 – On-line

Strona internetowa wydarzenia: http://bankingtech.pl/

 

 

***

 

 

IX Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE GDAŃSK 2021

21-22 czerwca 2021, Gdańsk, Muzeum Drugiej Wojny Światowej

 

 

 

***

 

 

 XIV Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 Online

 (15-16 czerwca 2021)

 

Targi INTARG® 2021 Online są jednym z najbardziej renomowanych wydarzeń prezentujących i promujących wynalazki i innowacje – nie tylko w Europie, ale również na świecie.
To networkingowa platforma promocji innowacyjnych produktów i technologii. Wydarzenie wspierane jest przez prestiżowe instytucje krajowe oraz zagraniczne. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób i instytucji za osiągnięcia i zasługi w dziedzinie wynalazczości.

Każdego roku jednostki sfery nauki, firmy innowacyjne, start-upy oraz indywidualni wynalazcy z około 20 krajów z całego świata prezentują swoje innowacje, wyniki prac naukowo-badawczych, jak również nieszablonowe produkty.

Tegoroczna 14. edycja Międzynarodowych Targów i Konkursu Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 odbędzie się formule wirtualnej w dniach 15 i 16 czerwca.

INTARG®2021 Online oferuje nowoczesną, funkcjonalną platformę cyfrową, umożliwiającą – zarówno w części wystawienniczej, jak i konferencyjnej Targów – globalny zasięg, nowoczesne kanały komunikacyjne (czat, wideo, audio) z nieograniczoną liczbą uczestników, kontakt między wystawcami i odwiedzającymi z całego świata w przestrzeni wirtualnej. Platforma stwarza również możliwość personalizacji stoisk wystawienniczych online dzięki szerokiej prezentacji treści i obrazów statycznych i dynamicznych.

Targi stanowią forum prezentacji innowacji z wielu branż  i dziedzin, takich jak: przemysł, transport i logistyka, zdrowie, medycyna, przemysł spożywczy i żywność, bezpieczeństwo
i ochrona, sport, rehabilitacja, rekreacja, wychowanie fizyczne, usługi, doradztwo, ubezpieczenia, finanse, przedmioty codziennego użytku, IT, zarządzanie i nowe modele biznesowe oraz organizacyjne.

W trakcie tego wydarzenia zostaną wręczone wysokiej rangi wyróżnienia, m.in. Grand Prix, nagroda Prezesa Jury, 12 nagród platynowych i 6 nagród diamentowych jury, 3 wyróżnienia za rozwiązania innowacyjne o wysokim poziomie gotowości technologicznej TRL, złote, srebrne i brązowe medale, a także nagrody ufundowane przez patronów honorowych
i partnerów. Co roku integralną częścią Targów jest Konkurs Wynalazków INTARG®,
w którym innowacje i wynalazki są oceniane przez międzynarodowe jury. Uzyskane przez wystawców nagrody i wyróżnienia stanowią doskonałe referencje, które wzmacniają ich pozycję rynkową wobec konkurencji i zapewniają wiarygodność w relacjach z potencjalnymi partnerami w kraju i za granicą. Dla firm z całego świata stanowi to duże ułatwienie
w poszukiwaniu najbardziej odpowiednich partnerów do współpracy.

Międzynarodowe jury oceni innowacje, biorąc pod uwagę następujące kryteria: innowacyjność, efekty społeczno-ekonomiczne, zaawansowanie, zapotrzebowanie, możliwości wdrożenia i komercjalizacji w kraju i za granicą, poziom ochrony własności intelektualnej, sposób prezentacji.

Jak co roku INTARG® organizowany jest przy dużym wsparciu międzynarodowych stowarzyszeń IFIA i WIIPA oraz pod honorowym patronatem licznych prestiżowych instytucji i organizacji polskich i zagranicznych, a także przy wsparciu promocyjnym wielu agencji medialnych, na czele z „The Patent. Invention Magazine”.

Strona internetowa: www.intarg.haller.pl

Zgłoszenia udziału w Targach przyjmowane są do końca kwietnia 2021.

Zainteresowanych udziałem, uzyskaniem dodatkowych informacji oraz dokumentów zgłoszeniowych prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Passia – Dyrektorem ds. Komunikacji
i Promocji EUROBUSINESS-HALLER, tel.: 32 355 38 01, kom: +48 690 096 223, e-mail: a.passia@haller.pl.

 

 

 

***

 

 

 

Szanowni Państwo,

przed nami XXI edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, która odbędzie się w dniach 22-23 lutego 2021 r. w Warszawie Hotelu Sofitel Victoria. Temat przewodni tegorocznego Kongresu brzmi:

„Rok 2021: Przełom w polskiej energetyce”

Rok 2021 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z otoczeniem legislacyjnym, implementacją europejskiego zielonego ładu, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, gaz i wodór.

Program najbliższej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie kondycji i perspektyw dla sektora elektroenergetycznego i gazowego oraz szans na rozwój elektromobilności, offshore i kogeneracji, budowania potencjału OZE, a także coraz silniejszego wpływu legislacji i sytuacji międzynarodowej na bezpieczeństwo energetyczne.

Zapraszamy gorąco do udziału,

Krzysztof Karaś
Prezes Europejskiego Centrum Biznesu

 

Więcej informacji: http://powerpol.pl/

 

***

 

VI OGÓLNOPOLSKI SZCZYT GOSPODARCZY OSG 2020

 

Europejskie Centrum Biznesu ma zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w VI edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2020. Szczyt odbędzie się w dniach 5-6 października br. w Lublinie w Międzynarodowych Targach Lubelskich Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

 

Już po raz szósty Europejskie Centrum Biznesu pragnie zaprosić czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu na Szczyt. W ramach tegorocznej edycji zamierzamy skoncentrować się na filarach polskiej gospodarki przyszłości, czyli branżach, firmach i instytucjach, które swoją działalnością i determinacją przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju. Pragniemy w ramach zaplanowanych debat przeprowadzić dyskusje poświęcone zabezpieczeniu polskiej gospodarki w dobie pandemii pod kątem ryzyk wynikających z niepewności inwestycyjnej, sytuacji międzynarodowej, bezpieczeństwa gospodarczego, energetycznego i finansowego jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego. Temat przewodni Szczytu: Państwo-Gospodarka-Bezpieczeństwo to wspólny mianownik dla wielu inicjatyw, projektów i strategii realizowanych przez Rząd i poszczególne resorty, a tym samym doskonały temat zapewniający niezwykle ciekawą i inspirującą dyskusję na wielu płaszczyznach. Na zakończenie pierwszego dnia Szczytu odbędzie się Gala wręczenia statuetek Bursztyn Polskiej Gospodarki 2020.

 

Szczegółowe informacje: www.osg2020.pl

 

TAGI: państwo, gospodarka, bezpieczeństwo, szczyt, ekonomia, polityka, biznes, spotkanie, konferencja, infrastruktura, energetyka, przemysł, ekologia, ochrona, środowiska, ciepłownictwo, finanse, innowacyjność, inwestycje, wydobycie, OZE, wojsko, medycyna, bursztyn, transport, surowce

 

 

 

***

 

 

28. Laury Umiejętności i Kompetencji

Wielkimi krokami zbliża się 28. Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji, która tradycyjnie odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Już 22 lutego poznamy nazwiska wszystkich 25 osób nagrodzonych tymi prestiżowymi wyróżnieniami.

Od 1992 roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pielęgnuje tradycję doceniania
i przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki za ich wyjątkową publiczną działalność. Laury Umiejętności i Kompetencji stanowiące symboliczną formę uznania ich zasług są wręczane w pierwszym kwartale roku na uroczystej Gali.

W tym roku wydarzenie będzie miało dodatkowy wymiar. Powstała w 1990 roku – w momencie, kiedy Polska stała u progu wielkich przemian ekonomiczno-gospodarczych – Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Gala zainicjuje jubileuszowe obchody.

– To nagroda niezwykła, wyrosła na regionalnych korzeniach, po to, by zyskać wymiar ogólnopolski,
 a nawet europejski! Przez 28 lat wyróżniliśmy ponad dwa tysiące osób i instytucji. Ta skala pokazuje, że ciągle nie brakuje postaci niezwykłych, które są kreatorami przemian nie tylko w naszym kraju
– mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Laury Umiejętności i Kompetencji są najistotniejszym wydarzeniem – organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach – obok Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który w 2020 roku odbędzie się po raz dziesiąty. Te dwie imprezy łączy wspólne hasło „Nauka – biznes – samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Idea scalania różnych środowisk we wspólnym poszukiwaniu inspiracji, a także wartości, którymi powinniśmy kierować zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym przyświeca 28. Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji.

– Celem „Laurów” jest zwrócenie uwagi na autorytety, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach, poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – podkreśla Tadeusz Donocik, Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

W tym roku najważniejsza nagroda – Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji – zostanie wręczona prof. Franciszkowi Kokotowi. Profesor Kliniki Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy niewątpliwie do wąskiego grona najwybitniejszych polskich uczonych o międzynarodowym formacie. Nagroda została przyznana za całokształt osiągnięć w opiece naukowej i dydaktycznej.

O tym kto jeszcze dołączy do grona laureatów, których praca i postawa życiowa zaowocowały wielkimi dokonaniami, nie tylko w skali regionu i Polski, ale i też całego świata – będzie można się przekonać w sobotę, 22 lutego o godzinie 18.00.

Część artystyczną uświetni Monika Urlik, półfinalistka The Voice of Poland, uczestniczka Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 r. Piosenkarka zaśpiewa największe przeboje niezapomnianej artystki pop & soul – Whitney Houston.

 

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Honorowy Współgospodarz: Miasto Zabrze

Współorganizator: Marszałek Województwa Opolskiego

 

Akredytacje dziennikarskie – http://bit.ly/LAURY2019

Kod obniżający cenę akredytacji dziennikarskiej do 0zł – LAURYMEDIA

 

Oficjalne #TAGI: #Laury2019 #RIGKatowice

 

Informacji na temat Laurów Umiejętności i Kompetencji udziela:

Ewa Kowacz | tel.: 510 212 962 |mail: ekowacz@rig.katowice.pl

 

Wydarzenie na Facebooku: Laury Umiejętności i Kompetencji

Obserwuj nas w Social Mediach: RIGKatowice

 

Facebook            LinkedIn              Instagram           Twitter                 YouTube

 

 

***

 

Pierwiastek K! w marcu już po raz czwarty!    
Tradycyjnie w okolicy Dnia Kobiet Regionalna Izba Gospodarcza zaprasza na wydarzenie skierowane do kobiet. Warto już dziś zarezerwować czas 6 marca.

 

To jedyne tego typu wydarzenie na Śląsku mające na celu integrację kobiet z lokalnego środowiska biznesowego, dostarczenie wiedzy, inspiracji, a także dające możliwość wymiany doświadczeń w luźnej atmosferze i przede wszystkim… okazja wyśmienitej zabawy!

Po prostu, to spotkanie dla kobiet, które chcą miło spędzić czas i poznać inne, fantastyczne przedstawicielki płci pięknej!

W programie czwartej edycji wydarzenia oczywiście nie zabraknie atrakcji, zarówno merytorycznych, jak i rozrywkowych!

Jedną z prelegentek będzie Irena Kamińska-Radomska, wykładowczyni i trenerka, założycielka firmy szkoleniowej The Protocol School of Poland. Autorka książek m.in. „Etykieta biznesu, czyli międzynarodowy język kurtuazji”, „Jak zostać damą”. Gość/ekspertka TVN (mentorka „Projektu Lady”).

Zakres tematyczny warsztatów:

+ Savoir Vivre w biznesie
+ Komunikacja międzykulturowa
+ Dress code dla kobiet
+ Wystąpienia publiczne

Formuła wydarzenia jest szeroka, każda Pani znajdzie coś dla siebie. Będą prezentacje, konsultacje, power speech’e, pyszne degustacje i wiele innych niespodzianek. Warto pamiętać o wizytówkach, by wziąć udział w loterii wizytówkowej.

Pełna agenda już wkrótce.

 

Zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Kobiet.

Bilety i rejestracja:  SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

Wydarzenie odbędzie 6 marca w siedzibie organizatora – Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach ul. Opolska 15, w godz. 14.00-20.00.

Po części oficjalnej dla chętnych przewidziane jest AFTER PARTY w Scena54 – Katowice!

 

Współorganizatorzy Pierwiastka K!:

FAME PR & MARKETING

Jej Wysokość Komunikacja

 

***

XV FESTIWAL KUCHNI GRECKIEJ

 

Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku, kolejny raz, odbędzie się Festiwal Kuchni Greckiej. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa – pochodzący z Grecji mistrz kulinarny, Teo Vafidis, zaprasza wszystkich miłośników śródziemnomorskich smaków po raz piętnasty!

Festiwal, wzorem lat ubiegłych, odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów EuroGastro i HORECA. Targi od lat przyciągają wszystkich zainteresowanych nowinkami branżowymi i na przestrzeni lat stały się marką samą w sobie, doskonale rozpoznawalną przez przedstawicieli naszego świata.

Festiwal Kuchni Greckiej odbywa się zawsze, trzeciego, ostatniego dnia Targów. W tym roku zapraszamy Państwa 27.03.2020 do Centrum Wystawienniczego PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie.

 

W trakcie festiwalu odbywa się renomowany konkurs kulinarny, w którym najlepsi szefowie kuchni rywalizują o wygraną, tworząc potrawy ze składników wskazanych przez organizatora.

Kucharze oceniani są przez profesjonalne jury; mi. Kurt Schellert, Robert Sowa, Jerzy Pasikowski.

Festiwal odbywa się na powierzchni 400m2, otwarty jest dla odwiedzających. Posiada również strefę do rozmów branżowych. Odwiedzający to głównie branża HORECA, hotele, restauracje oraz sklepy spożywcze jak również osoby indywidualne.

Organizator zaprasza do współtworzenia Festiwalu, zapewniając, że jest to doskonała okazja do pokazania swojej marki oraz produktów – zarówno w sektorze hurtowym, jak i detalicznym.

Teo Vafidis zaprasza także wszystkich kucharzy, którzy chcą wziąć udział w konkursie. O wszystkie informacje można zapytać pisząc bezpośrednio do organizatora – event@vafidis.pl

Zgłoszenia uczestników konkursowych przyjmowane są do 07.03.2020. Zgłoszenia i regulamin: http://vafidis.pl/xv-festiwal-kuchni-greckiej-regulamin-zgloszenia/

Zgodnie również z doroczną tradycją, Festiwal zakończy się wspaniałą Galą – imprezą w stylu greckim, a więc zorganizowana z wielką pompą. W tym roku Vafidis podejmie swoich gości w hotelu Sangate przy ul. KOR w Warszawie.

 

 

***

 

 

24 stycznia 2020 roku w Sangate Hotel Airport w Warszawie odbędzie się Wielka Gala „Sylwetki i Marki 30-lecia Wolności RP”. Jest to wydarzenie niezwykle ważne i cenione w środowisku przedsiębiorców i samorządowców, które realizowane jest przy wsparciu merytorycznym Urzędów Marszałkowskich, Wojewódzkich oraz organizacji branżowych. Już po raz dziewiąty zostaną przyznane nagrody dla osób i podmiotów zasłużonych dla rozwoju polskiej gospodarki. Organizatorem tego wydarzenia jest Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców, której jednym z celów jest budowanie rozpoznawalności polskich marek oraz promowanie i pokazywanie ich dokonań.

 

***

XX Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL 2020

 

W imieniu Europejskiego Centrum Biznesu pragniemy zaprosić Państwa do udziału w XX edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 27-28 stycznia 2020 r. w Warszawie w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria. ŚWIAT ELIT jest patronem Medialnym Kongresu. Temat przewodni brzmi: „Rok 2020: Zrównoważony rozwój polskiej energetyki”

Rok 2020 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych zmian związanych zarówno z otoczeniem legislacyjnym, optymalizacją procesów wytwarzania, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, przygotowaniem nowych inwestycji jak i nowymi priorytetami rządowej polityki energetycznej ujętymi w dwóch programach: „Mój prąd” oraz „Czyste powietrze”. Program jubileuszowej edycji Kongresu tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: Rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów pragniemy omówić kwestie kondycji i perspektyw dla sektora elektroenergetycznego i gazowego oraz szans na rozwój elektromobilności i kogeneracji, budowania rynku mocy, a także coraz silniejszego wpływu legislacji i sytuacji międzynarodowej na bezpieczeństwo energetyczne. Szczegółowe informacje na temat kongresu będą sukcesywnie przedstawiane na stronie www.powerpol.pl.

 

 

 

***

 

 

***

 

GALA WRĘCZENIA NAGRÓD 2019 Europejskiego Klubu Biznesu Polska

 

 

 

***

 

 

***

 

KONCERT KOLĘD NA ZAMKU KRÓLEWSKIM W WARSZAWIE

 

 

 

***

 

Konferencja e-commerce summit!

 

Już 28 listopada zachęcamy do bezpłatnego udziału w konferencji e-commerce summit!

Wszystko co musisz wiedzieć o światowych trendach w handlu internetowym!

Odbierz bezpłatny bilet:

http://ecommercesummit.pl/#rejestracja

 

 

***

 

 

 XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej

Wojska Polskiego – Hrubieszów 2019 r.

W dniach 14-17.11.2019 r. odbędzie się XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2019. Festiwal został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
oraz Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego, Starosty Hrubieszowskiego Pani Maryli Symczuk, Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz Wójta Gminy Werbkowice Pani Agnieszki Skubis-Rafalskiej.  

Głównym organizatorem Festiwalu jest 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Wojsku Polskim. Na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury wystąpią artyści amatorzy
z klubów wojskowych i innych ośrodków kultury z całej Polski.

Prezentacje artystyczne młodych wykonawców oceni Rada Artystyczna
w skład której wchodzą wybitne postaci ze świata kultury i religii:

– Alicja Saturska – przewodnicząca Rady Artystycznej;

– ks. prałat ppłk Andrzej Puzon – pomysłodawca festiwalu;

– Wanda Kwietniewska;

– Elżbieta Adamiak;

– Mieczysław Jurecki;

– Andrzej Sar;

– Jolanta Wojtaś – Zapora.

            Program tegorocznej edycji festiwalu przewiduje m.in. 5 koncertów konkursowych, koncert inauguracyjny oraz koncert galowy. Rada Artystyczna festiwalu przeprowadzi również warsztaty dla wszystkich wykonawców i opiekunów artystycznych Festiwalu.

            Tradycyjnie na deskach Hrubieszowskiego Domu Kultury wystąpią gościnnie
– gwiazdy polskiej estrady. W sobotę 16.11.2019 r. – Zespół LEMON,
a w niedzielę 17.11.2019 r. – URSZULA z zespołem.

            Dowódca 2. pułku rozpoznawczego płk Jakub Garbowski serdecznie zaprasza do udziału w Festiwalu. Regulamin festiwalu i karty zgłoszeń do pobrania na stronie internetowej pułku www.2hpr.wp.mil.pl w zakładce XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego – Hrubieszów 2019.     

 

 

***

 

I stało się, VII edycja IT Future Expo już za nami!

 

26 września na stadionie Legii w Warszawie odbyła się VII edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, poświęcona technologiom dla biznesu. Każdy z nas miał szansę dowiedzieć się, co naprawdę napędza branżę IT. Firmy prezentowały aktualne trendy w rozwoju technologii dla biznesu. Jak co roku, uczestnicy mogli wymienić się doświadczeniami oraz pozyskać cenną wiedzę oraz nowych Partnerów Biznesowych.

W targach wzięło udział szerokie gremium ekspertów i specjalistów z całej branży IT. Dzięki temu, udało nam się stworzyć idealną atmosferę networkingową. Wyselekcjonowane grono Liderów IT oraz kluczowych ekspertów branżowych, umożliwiło uczestnikom wymianę merytorycznej i trudno dostępnej wiedzy.

Oprócz firm z Polski, w roli wystawców zaprezentowały się również firmy z zagranicy, co bez wątpienia sprzyjało licznej frekwencji. IT Future Expo jest imprezą międzynarodową, co raz bardziej rozpoznawalną i cenioną również na rynkach zagranicznych.

25  września, inauguracją targów była jak zawsze – Gala IT Future Awards, która wyłoniła najlepsze rozwiązania i usługi IT na polskiej arenie informatycznej. Już po raz szósty, firmy technologiczne przystąpiły do wielkiej rywalizacji o miano Lidera IT.
Kolejna edycja Konkursu
, była podsumowaniem dokonań całej branży technologicznej w bieżącym roku.

Laureaci dowiedzieli się o swoim zwycięstwie podczas Gali IT Future Awards 25 września na Stadionie Legii. Wówczas odebrali statuetki za dokonane osiągnięcia. Goście wydarzenia mieli okazję poznać przodujące firmy sektora IT w Polsce i Europie, a także spotkać przedstawicieli kadry zarządzającej oraz innych, ważnych reprezentantów otoczenia branży informatycznej.

 Niezmiernie miło jest nam przedstawić tegorocznych Laureatów Konkursu Liderzy IT 2019:

 

🏆 AI FORCE 1 z produktem Chatbot – Panel Trenera, narzędzie do wirtualizacji pracowników, w kategorii BI Trends
🏆 Pirxon z produktem Pirxon Robot w kategorii BPM Leader
🏆 3S Data Center z produktem 3S Cloud2B Backup w kategorii Cloud Computing
🏆 Agraf Systemy Interaktywne z Monitorem Interaktywnym Newline VN w kategorii Computer & Equipment Technology
🏆 HSC z z systemem okablowania strukturalnego AIM FUTURE-PATCH TKM wraz z oprogramowaniem DCIM PATCH MANAGER w kategorii Data Center Leader
🏆 Samito – formerly SaveCart z produktem rozpoznawania obrazów dla e-commerce w kategorii E-commerce Innovation
🏆 wfirma.pl – Księgowość Online z produktem wFirma.pl w kategorii ERP Trends
🏆 CRIF India z produktem Credit Check System Wymiany Informacji, w kategorii Industry Dedicated IT Solutions
🏆 ATEN Poland z produktem ATEN KVM over IP Matrix System w kategorii Infrastructure Innovation
🏆 Cloudware Polska Sp. z o.o. z produktem Next Vision One w kategorii Innowacja Roku 2019
🏆 Cypherdog Security z produktem Cypherdog w kategorii IT Security
🏆 Matrix42_de z produktem Matrix42 Workspace Management w kategorii IT Services Leader 
🏆 SOTI Inc. z produktem SOTI ONE Platform – Enterprise Mobility Management w kategorii Mobile Trends
🏆 Archman z produktem Business Navigator w kategorii Workflow Management

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów!

Jak co roku, kluczowym punktem merytorycznym podczas Gali IT Future Awards była Debata Liderów Branżowych – Bezpieczeństwo w erze cyfrowej transformacji. W debacie wzięło udział 6 Panelistów. Moderatorem był Pan Damian Klimas.

 

Po wnikliwej dyskusji odbył się bankiet, w trakcie którego Goście mieli czas na zacieśnienie relacji biznesowych i chwilę relaksu.

Wieczór został wzbogacony o część artystyczną. W tym roku, swym pięknym głosem oczarowała widownię Patrycja Malinowska. Wokalistka wprowadziła uczestników w przyjemny nastrój i choć na chwilę zmniejszyła napięcie, które towarzyszyło w oczekiwaniu na wyniki konkursu Liderzy IT 2019.

Podczas samych targów, uczestnicy mogli zdobyć cenne informacje m.in. z zakresu cyberbezpieczeństwa, przetwarzania danych, infrastruktury IT, elektronicznego obiegu dokumentów, czy złożonych procesów biznesowych. Wystawcy dzielili się swoimi doświadczeniami, chętnie udzielali porad i odpowiadali na pytania techniczne.

Jak co roku, tradycją była strefa 3D, gdzie uczestnicy mogli podziwiać technologie drukarek 3D.

Gościem Specjalnym eventu był znany Autor Bloga – Artur Kurasiński, który przybliżył nam tematykę sztucznej inteligencji. Słuchacze mogli dowiedzieć się dlaczego tak wiele osób boi się sztucznej inteligencji o co niesie za sobą ta technologia w przyszłości dla całej populacji jak i biznesu. Prelegent przedstawił fakty oraz mity dotyczące AI.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, a także Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Sponsorem Strategicznym targów była firma Archman, która przygotowała zjawiskowe stoisko wystawiennicze, co bez wątpienia przykuło uwagę odwiedzających. Pan Marcin Kowalski – Prezes firmy Archman, podczas swojego wystąpienia, opowiedział o budowie aplikacji biznesowych. Prelekcja była na wysokim poziomie merytorycznym, o czym świadczyła frekwencja słuchaczy.

Wydarzeniem wiodącym pod względem merytorycznym, był niewątpliwie IT Future Congress. Nie zabrakło prelekcji z zakresu bezpieczeństwa IT, data center, BPM, czy sztucznej inteligencji. Pan Michał Kurek rozpoczął wykład inauguracyjny i przykuł uwagę słuchaczy prelekcją o metodach ochrony przed zaawansowanymi cyberatakami. Bardzo dobrze ocenioną prelekcją wśród uczestników był wykład Pana Grzegorza Filarowskiego z firmy LOG Systems, który opowiedział o wzroście roli systemów ITSM w działach biznesowych.

Najbardziej kluczowym punktem kongresu była Debata – Czy warto robotyzować procesy biznesowe? Moderatorem był Pan Jarosław Żeliński, a w dynamicznej dyskusji wzięli udział Paneliści:

 • Wojciech Szremski, RPA CoE Head / Schaeffler Global Services
 • Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Zarządzający – GSK
 • Agnieszka Belowska-Gosławska, Group Head of Robotics – Nordea Bank Abp
 • Marcin Basaj, Dyrektor IT- Fraikin
 • Michał Marlinga, Senior Vice President – Citi
 • Marcin Kowalski, Prezes Zarządu – Archman Sp. z o.o.
 • Jan Karasek, Partner, Management Consulting – KPMG Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.

Wszechstronne spektrum zagadnień poruszonych podczas kongresu, przyciągnęło bardzo liczne grono odpowiednio stargetowanych odbiorców.

Tegoroczną edycję targów odwiedzili m.in.: Dyrektorzy IT, IT Managerowie, osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo IT, Właściciele firm, a także Prezesi i Członkowie Zarządów. Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele wielu branż m.in.:

 • Administracji Publicznej
 • Energii i Surowców
 • Finansów
 • FMCG oraz Retail
 • Motoryzacji
 • Nauki i Edukacji
 • Przemysłu i Produkcji
 • Telekomunikacji
 • Transportu

Taki dobór grupy docelowej sprawił, iż łatwiej było nawiązywać relacje biznesowe Wystawcom. A poniżej kilka opinii:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z targów. Nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów i przeprowadziliśmy ciekawe rozmowy na temat nowych, potencjalnych projektów. Umiejscowienie naszego stoiska było bardzo dobre. Wszystko co zamówiliśmy było na miejscu. Dziękujemy za organizację i przygotowanie targów.

innovaphone AG

 

Bardzo dziękuję za kolejny rok goszczenia nas na tak fajnym wydarzeniu. Zmianę miejsca targów oceniam bardzo pozytywnie. W moim subiektywnym odczuciu było więcej odwiedzających 🙂 Gratuluję organizacji.

MTT Polska

 

Ogólnie stwierdzamy, że były to pierwsze targi, po których mamy konkretne spotkania handlowe i początki dyskusji z kilkoma znaczącymi sieciami handlowymi, na których nam najbardziej zależy.

Xnet Communications, Ltd.

 

W imieniu Organizatora – Wszystkim Wystawcom oraz zwycięzcom Konkursu życzymy samych sukcesów w dalszej pracy i doskonaleniu swoich rozwiązań, a Sponsorom i Patronom Medialnym dziękujemy za wsparcie imprezy! Dziękujemy za liczne przybycie oraz aktywne uczestnictwo wszystkim Zwiedzającym i Słuchaczom i do zobaczenia już niebawem!

 

 

 

***

 

9. EUROPEJSKI KONGRES MŚP – SMART SAFE SOLUTIONS

 

W dniach 16-18 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się największe i najważniejsze wydarzenie dla małych i średnich przedsiębiorców nie tylko z Polski, ale i Europy oraz świata. 

Wydarzenie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach od ośmiu lat, co roku staje się coraz większą platformą dialogu, wymiany wiedzy i poglądów oraz doświadczeń między przedstawicielami świata biznesu, nauki i samorządu. Taka jest właśnie idea Kongresu: Biznes – Nauka – Samorząd – Razem dla Gospodarki, która przyświeca wydarzeniu od samego początku i stanowi fundament działania. Głównym celem Kongresu jest ukazanie wizerunku małych i średnich firm jako przedsiębiorstw, które w głównej mierze tworzą polską gospodarkę, oraz jednocześnie są podmiotami innowacyjnymi, które aspirują do ciągłego rozwoju, wymiany doświadczeń podbijając nie tylko rynek polski, ale również rynki zagraniczne. 

Za sprawą przychylności współgospodarzy Kongresu, Województwa Śląskiego, Miasta Katowice, Wojewody Śląskiego w ciągu trzech dni Kongresu Katowice staną się sercem przedsiębiorczości. Program 9. edycji jest wyjątkowo bogaty, a lista prelegentów obfituje w znane nazwiska. Hasło przewodnie Kongresu SMART – SAFE – SOLUTIONS, nawiązuje do obecnie panującego trendu oraz głównego pytania, na które odpowiedź poznamy podczas wydarzenia – Dzięki jakim innowacjom, inteligentnym i zarazem bezpiecznym rozwiązaniom sektor MŚP może zapewnić sobie stały, zrównoważony rozwój na rynku oraz odgrywać znaczącą rolę w gospodarce europejskiej i światowej? To bardzo skomplikowana, składająca się z wielu elementów kwestia. W zdefiniowaniu rozwiązań pomagać będą merytoryczni, biznesowi, instytucjonalni i strategiczni partnerzy wydarzenia m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank PEKAO, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz wielu innych.

Tradycyjnie całość Kongresu dopełnią Targi Biznes Expo, które stanowią wyjątkową przestrzeń wystawienniczą połączoną ze strefą prezentacji, networkingu oraz eksperckich porad. 

Rangę wydarzenia potwierdzają przyznane w tej edycji patronaty honorowe: Patronat Honorowy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Patronat Honorowy Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Patronat Honorowy Biura Rzecznika MŚP, Honorowy Patronat Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Honorowy Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza oraz Parlamentu Parlamentu Europejskiego. Do grona partnerów i patronów wydarzenia dołączył szereg znanych renomowanych firm organizacji pozarządowych oraz mediów z całego kraju i zza granicy.  

 

Więcej informacji oraz bezpłatna rejestracja na: www.ekmsp.eu

 

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach 

Współgospodarze: Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Wojewoda Śląski

Współorganizatorzy: Politechnika Śląska, Województwo Małopolskie, Uniwersytet Śląski

 

Patronat honorowy: Honorowy Patronat Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Honorowy Patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina
Honorowy Patronat Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza

Honorowy Patronat Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły

Wydarzenie objęte Patronatem Honorowym Biura Rzecznika MŚP
Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Parlamentu Europejskiego

 

Linki do wydarzeń:
Europejski Kongres MŚP: https://tiny.pl/tfghx

Targi Biznes Expo:  https://tiny.pl/tf51c

Samorząd Wspiera MŚP: https://tiny.pl/tf9d6

 

Obserwuj nas w Social Mediach: KongresMSP
Facebook       LinkedIn    Instagram…….Twitter…….YouTube

 

Oficjalne #TAGI:
EKMŚP 2019 | Targi Biznes Expo | Samorząd Wspiera MŚP
 
#EKMSP2019 #KongresMSP #9EKMSP #KongresKatowice2019
#smart #safe #solutions #Nauka #Biznes #Samorzad
#RIGKatowice #Katowice #Metropolia
#TBE2019 #StrefaPrezentacji #StrefaExperta #Networking #B2B 
#SamorzadWspieraMSP #LiderMSP #RazemDlaGospodarki 
 
Informacji na temat Europejskiego Kongresu MŚP udziela:

Ewa Kowacz | tel.: 510 212 962  |mail: ekowacz@rig.katowice.pl

 

Biuro Prasowe Europejskiego Kongresu MŚP:

Agnieszka Skowronek | tel.:  577 012 223|mail: biuroprasowe@moma-marketing.pl

Patrycja Sopalska | tel.:  500 200 904|mail: biuroprasowe@moma-marketing.pl

 

 

 

***

 

 

Słowiański Jedwab -Trzy Kolory

 

 

Zgodnie z przyjętą już tradycją w ostatni piątek miesiąca 27 września 2019 roku o godz. 18 00 w Centrum Nauki i Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprezentowana zostanie nowa odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab – len w innej odsłonie – Trzy Kolory”.

W tym roku len będzie zaprezentowany w trzech odsłonach koloru i temperamentu, jak zwykle przy udziale energetycznej muzyki i ciekawej choreografii. W tym roku pokaz główny również zostanie wzbogacony o prezentację ożywionej odzieży recyclingowej  zaprojektowanej przez Esterę Grabarczyk. Dodatkową atrakcją będzie pokaz prac projektantki odbiegający od lnu, a mianowicie obrazów i biżuterii, nawiązujących tematycznie do głównego nurtu. Co roku wydawany był katalog z prezentacją danej kolekcji .Z radością informujemy iż w roku 2019 została wydana książka ,,Ja i Słowianki Jedwab”. Książka jest prezentacją najnowszych prac Estery Grabarczyk oraz zbiorem wypowiedzi modelek z najnowszej kolekcji oraz osób współtworzących projekt od jego początków, które sięgają 2014 r. Premiera w dniu pokazu 27-09-2019 w Starej Kopalni w Wałbrzychu

 

Prezentowana prace są praktycznie w pojedynczych egzemplarzach. Ale to co je wyróżnia to drobinka artystycznych fantazji i miłości, które Estera wkłada w każdą z tych prac. Każda kolekcja ma coś ze mnie, z tego co przeżyłam, co zobaczyłam, co mnie zafascynowało jako człowieka i kobietę. Moje prace są dla każdej zwykłej i każdej wyjątkowej kobiety, ponieważ każda z nas jest niezwykła i zwykła zarazem. Każda z nas ma swoje obowiązki i zmagania, ale również fantazje i pragnienia. To wszystko przekazują moje prace.

 

Całe wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez pomocy i współpracy instytucji kulturalnych,firm,osób prywatnych oraz mediów .To właśnie dzięki ich zaangażowaniu powstaje projekt który z roku na rok zdobywa popularność .To projekt dzięki któremu powstała fundacja ,,Uszyj swoje marzenia ”

 

Tegoroczny pokaz objęty jest limitem miejsc biletowanych, których rezerwacji i zakupu dokonać można na stronie WOK bilety.wok.walbrzych.pl.

http://bilety.wok.walbrzych.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=12230&identyfikator=3d2268807c6f7560f011f3072a180430

 

***

 

PRZERWANA CISZA

Pomysłodawcą i autorem libretta jest światowej sławy otolaryngolog prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński – twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach. Przeprowadzone przez Profesora pionierskie operacje przywróciły do świata dźwięku wielu uzdolnionych muzycznie pacjentów, którzy dzięki operacjom i rehabilitacji mogą nie tylko rozwijać słuch i mowę, ale także rozwijać swoje muzyczne pasje i talenty. Zainspirowany ich historiami profesor Henryk Skarżyński pięć lat temu stworzył wydarzenie, podczas którego artyści-pacjenci prezentują swoje talenty szerokiej publiczności – Międzynarodowy Festiwal Dzieci i Młodzieży „Ślimakowe Rytmy”.  Sukcesy artystów oraz powodzenie Festiwalu dały profesorowi Henrykowi Skarżyńskiemu impuls do stworzenia libretta musicalu, które opowiada prawdziwe historie wyleczonych z głuchoty pacjentów.

Kompozytorem muzyki oraz kierownikiem muzycznym „Przerwanej Ciszy” jest wybitny kompozytor i aranżer, zjawiskowy skrzypek i bandleader, od dekad wpisany do elity polskiej sceny muzycznej – prof. Krzesimir Dębski. Reżyserem musicalu „Przerwana Cisza” jest związany z Warszawską Operą Kameralną światowej sławy reżyser, Michał Znaniecki. Za jego scenografię odpowiada Luigi Scoglio. W musicalu obok profesjonalnych artystów –wystąpią artyści-pacjenci, podopieczni profesora Henryka Skarżyńskiego.

Libretto: Prof. Henryk Skarżyński
Muzyka i Kierownictwo muzyczne: Krzesimir Dębski
Inscenizacja i Reżyseria: Michał Znaniecki
Scenografia: Luigi Scoglio
Kostiumy: Anna Zwiefka
Choreografia: Tobiasz Sebastian Berg
Światła: Dariusz Albrycht
Projekcje: Karolina Jacewicz

 

***

 

 

VII Targi IT Future Expo

 

VII Targi IT Future Expo – rozwijaj firmę dzięki nowym technologiom i wyprzedź konkurencję!

 

Ponownie największa impreza B2B branży IT w Polsce!
 
26 września 2019 na Stadionie Legii Warszawa!

 

7 edycja         3000 uczestników         25 prelegentów           100 wystawców

 

IT Future Expo to VII edycja dorocznego spotkania elity polskiego IT, w całości poświęconego technologiom dla biznesu. To miejsce tworzenia silnych relacji biznesowych oraz platforma wymiany wiedzy i doświadczeń. 16h merytoryki oraz wystąpienia najlepszych speakerów, pozwolą wyjść z głową pełną pomysłów i gotowych rozwiązań na rozwój Twojej firmy.

Jeśli chcesz:

 • dowiedzieć się co napędza branżę ?
 • poznać aktualne trendy w rozwoju technologii dla przedsiębiorstw
 • wymienić doświadczenia z ekspertami branżowymi oraz nawiązać istotne partnerstwa

to wydarzenie jest dla Ciebie! Zainspiruj się targami z udziałem liderów rynku, które pozwolą dokładnie przyjrzeć się obowiązującym trendom i nadchodzącym wyzwaniom dla biznesu, w obliczu dynamicznie pędzącej cyfryzacji. Spotkaniu towarzyszyć będzie również gala rozdania nagród IT Future Awards – wyróżniająca najlepsze rozwiązania oraz usługi IT w Polsce, wybrane przez czołowych CIO. Jeszcze do 23 sierpnia 2019, przyjmowane są zgłoszenia do konkursu www.liderzyit.pl

Organizatorzy przygotowali kolejne nowości i atrakcje. Oprócz sztandarowego wydarzenia towarzyszącego – IT Future Congress, w trakcie którego eksperci poruszą najważniejsze aspekty rewolucji cyfrowej, będzie można odwiedzić specjalistyczne strefy tematyczne i bezpłatnie zasięgnąć porad specjalistów w zakresie newralgicznych zagadnień, wpływających na funkcjonowanie firmy.

Podczas tej edycji targów odbędzie się także debata dotycząca Rozwoju Robotyzacji Procesów Biznesowych z udziałem doświadczonych ekspertów i praktyków w tej dziedzinie. Tematem debaty będą rozważania w obszarze budowania przewagi konkurencyjnej firm dzięki automatyzacji i robotyzacji procesów. Uzyskamy również odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości dotyczące idących za tym korzyści, ryzyk i zagrożeń oraz przełożenia na rzeczywiste ROI. Tematem dyskusji będą także rożne podejścia do zarządzania rozwojem i utrzymaniem robotyzowanych procesów. Czynny udział w debacie weźmie m.in. Wojciech Szremski z Euro Bank, Sebastian Drzewiecki z GSK, Agnieszka Belowska-Gosławska z Nordea Bank AB S.A., Marcin Basaj z Fraikin oraz Michał Marlinga z Citi.

Zapraszamy także do odwiedzenia specjalnie przygotowanych stref; IT Law Point, IT Consulting Point oraz punktu Dotacje UE na IT, gdzie nasi eksperci pomogą Ci zrozumieć skomplikowane regulacje, czy poradzą w zakresie uzyskania funduszy z Unii Europejskiej. To tylko niektóre zagadnienia z jakimi będziesz mógł się spotkać podczas wydarzenia w strefach specjalistycznych.

 • Nurtują Cię najnowsze regulacje Unii Europejskiej dotyczące ochrony danych osobowych?
 • Chcesz wiedzieć jak zabezpieczyć firmę przed wyciekaniem istotnych informacji na zewnątrz?
 • Od dawna masz w planach przeprowadzenie analizy polityki bezpieczeństwa organizacji?
 • Zastanawiasz się na rozwiązaniem, które efektywnie zoptymalizuje pracę firmy?
 • A może chcesz dowiedzieć się o najnowszych programach dotacji z Unii Europejskiej w zakresie dofinansowań na wdrażanie rozwiązań informatycznych?

Z nowości, warto też wspomnieć o strefie dronów, która znajdzie się w programie tematycznym targów. W strefie tej będzie można dowiedzieć się o możliwościach wykorzystania tych bezzałogowych statków powietrznych w biznesie. Kluczowi gracze zademonstrują funkcje najnowszych urządzeń oraz przeprowadzą loty pokazowe, co będzie niewątpliwą atrakcją dla Zwiedzających.

Gościem Specjalnym targów będzie Artur Kurasiński, autor bloga kurasinski.com, który zabierze głos podczas Kongresu IT FUTURE CONGRESS!

Zarejestruj się bezpłatnie na wydarzenie już dziś: http://itfuture.pl/#REJESTRACJA Ilość darmowych miejsc ograniczona!

Podczas równolegle odbywającego się IT FUTURE CONGRESS wysłuchamy wystąpień ekspertów branżowych oraz liderów rynku, z którymi podzielimy wiedzę nt. obecnych wyzwań przed którymi stoi biznes. Udział w kongresie pozwali zaktualizować wiedzę w zakresie zmian w przepisach oraz uzyskać odpowiedzi na najtrudniejsze pytania pojawiające się w codziennej pracy. Uczestnicy będą mieli także okazję przekonać się, które rozwiązania IT warto wykorzystać w swoich organizacjach oraz w jaki sposób je wdrożyć i sfinansować.

Wśród prelegentów m.in.: Michał Kurek – Partner w KPMG, Dariusz Gałęzowski – Dyrektor architektury IT – PKO BP oraz Artur Kurasiński. Sponsorem Strategicznym wydarzenia została firma Archman, a pozostałymi partnerami eventu są: Sophos, SOTI, Rittal, LOG Systems, APC by Schneider Electric, Synology, Agraf, Aten. Sprawdź kto jeszcze znalazł się w gronie wystawców: http://itfuture.pl/#sponsors i nie zapomnij o konieczności odrębnej rejestracji na kongres: http://itfuture.pl/rejestracja-na-kongres/

Stało się już tradycją, że IT Future Expo towarzyszą informatyczne targi pracy. Również i tym razem w specjalnie wydzielonej strefie, odbędzie się wydarzenie – IT CAREER SUMMIT, wraz z równolegle trwającą konferencją  – Developers Congress.

To jednak nie koniec atrakcji 🙂 W programie imprezy przewidujemy także strefę 3D, w której zetkniecie się z wirtualną rzeczywistością oraz technologią druku 3D. Nie zabraknie również strefy relaksu, gdzie będzie można skorzystać z darmowego masażu. Zapraszamy do zgłoszenia bezpłatnego udziału w wydarzeniu http://itfuture.pl/#REJESTRACJA 🙂 Nie czekaj, ilość darmowych miejsc ograniczona!

Zobacz, że warto wziąć udział w wydarzeniu i obejrzyj videorelację z ostatniej edycji: HTTP://TARGI18.ITFUTURE.PL

Wydarzenie jest bezpłatne jednak ma charakter branżowy. Do udziału zapraszamy zatem wszystkich reprezentantów firm oraz instytucji.

Zakres tematyczny targów:

 • Systemy korporacyjne
 • Infrastruktura i Data Center
 • Wirtualizacja
 • Bezpieczeństwo IT
 • Cloud Computing
 • Big Data oraz BI
 • Data Science oraz Machine Learning
 • IOT
 • BPA
 • AI
 • Technologie mobilne
 • E-commerce
 • Strefy specjalne (drony, strefa 3D, strefa kariery)
 • Usługi IT (outsourcing, szkolenia, consulting)
 • Technologie sprzętowe
 • Teleinformatyka
 • Rozwiązania branżowe (dla logistyki, dla edukacji, dla bankowości, dla medycyny)

 

Strona internetowa wydarzenia: http://itfuture.pl/
Data:
26.09.2019
Lokalizacja:
Stadion Legii w Warszawie

Udział w targach jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny!

Kontakt z organizatorem:

Pure Expo

www.pureexpo.pl

e-mail: kontakt@pureexpo.pl

 

***

 

KONKURS LIDERZY IT 2019

 

Już po raz szósty, firmy technologiczne przystąpią do wielkiej rywalizacji o miano Lidera IT.
Kolejna edycja Konkursu
, będzie podsumowaniem dokonań całej branży technologicznej w bieżącym roku.

Konkurs Liderzy IT, to jedna z nielicznych inicjatyw w Polsce, skierowana do producentów i dystrybutorów branży IT. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie firm z branży ICT, oferujących najbardziej innowacyjne i efektywne produkty, usługi oraz rozwiązania informatyczne na polskiej arenie IT.

Laureaci dowiedzą się o swoim zwycięstwie podczas Gali IT Future Awards. Wówczas odbiorą statuetki za dokonane osiągnięcia. Będzie to już szósta edycja prestiżowego wydarzenia, podczas którego Goście będą mieli okazję poznać przodujące firmy sektora IT w Polsce i Europie, a także spotkać przedstawicieli kadry menedżerskiej oraz innych, ważnych reprezentantów otoczenia branży informatycznej.

Możesz wziąć czynny udział w spotkaniu, rejestrując się na stronie: http://awards.itfuture.pl/#rejestracja

Gala, podczas której zostaną wręczone nagrody, odbędzie się 25 września 2019 roku na Stadionie Legii w Warszawie. W programie przewidziane jest między innymi: ogłoszenie Laureatów Konkursu, debata ekspertów, bankiet oraz występ artystyczny, znanego, polskiego wykonawcy. Wydarzenie będzie również branżowym podsumowaniem roku.

Jak zgłosić rozwiązanie do Konkursu?

Jeśli Twoja firma oferuje rozwiązania informatyczno-technologiczne, bądź świadczy usługi w branży IT, podejmij wyzwanie i dołącz do wielkiej rywalizacji. Pobierz i wyślij formularz zgłoszenia http://liderzyit.pl/zglos-firme/ .
W konkursie mogą wziąć udział firmy oraz instytucje publiczne, działające na terenie Polski. Wielkość organizacji nie ma znaczenia. Do udziału zapraszani są dostawcy z branży ICT, a zgłoszenia przyjmowane będą do 23 sierpnia 2019. Dla Wystawców targów IT Future Expo, udział w konkursie jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://liderzyit.pl/

Spośród nadesłanych zgłoszeń, w kilku etapach konkursu, zostaną wybrane najlepsze rozwiązania w następujących kategoriach:

 • IT Security – bezpieczeństwo IT
 • Workflow Management – obieg dokumentów
 • Infrastructure Innovation – infrastruktura fizyczna
 • Data Center Leader – centrum danych
 • BPM Leader – zarządzanie procesami biznesowymi
 • ERP Trends – systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa
 • Cloud Computing – rozwiązania w chmurze
 • Backup & Storage Leader– backup i archiwizacja
 • Mobile Trends – rozwiązania mobilne
 • E-commerce Innovation – rozwiązania dla handlu internetowego
 • BI Trends – business intelligence
 • Network – infrastruktura sieciowa
 • Computer&Equipment Technology – komponenty i rozwiązania sprzętowe
 • Innovative IT Startup – startup w IT
 • Industry Dedicated IT Solutions – informatyczne rozwiązania branżowe
 • IT Services Leader – usługi IT
 • Innowacja Roku 2019
 • Najlepsze rozwiązanie IT według Internautów

Kto wybierze najlepsze rozwiązania technologiczne 2019 roku? Internauci oraz Kapituła Konkursowa! W jej gronie zasiadają:

 1. Tomasz Kędziora – P4 Sp. z o.o. – IT Infrastructure and Security Director, CISO
 2. Dariusz Gołębiewski – PZU Lab – Wiceprezes Zarządu
 3. Piotr Frankowski – DUKA – Dyrektor ds. e-commerce
 4. Rafał Krzyżański – TVN Digital – Head of Ecommerce
 5. Krzysztof Jarosz – Media Markt Saturn Polska – Dyrektor IT
 6. Arkadiusz Olchawa – Nowa Itaka Sp. z o.o. – Dyrektor IT
 7. Jacek Presz – Bank Pocztowy S.A. – Dyrektor Biura Zarządzania IT
 8. Szymon Mecik – Bank Zachodni WBK – Dyrektor Zarządzający Technologią
 9. Bogusław Święcicki – Grupa Atlas – CIO
 10. Krzysztof Wykręt – Hochtief Polska S.A. – CIO
 11. Tomasz Krawczuk – Fabryka Mebli Forte – CIO
 12. Sebastian Starzyński – ABR Sesta – Prezes
 13. Bartosz Brosowski  – Grupa Lotos – Dyrektor ds. Zarządzania Informatyką
 14. Małgorzata Dąbrowska  – Bank BGŻ BNP Paribas – Dyrektor Programów Transwersalnych IT, Pion IT
 15. Piotr Majcherkiewicz – Urząd Dozoru Technicznego – Dyrektor Departamentu Informatyki
 16. Tomasz Wasiuk – Bacardi-Martini – CEE IT Director
 17. Marcin Grabowski – NFZ – Departament Informatyki
 18. Ewa Janczar – Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie – Z-ca Dyrektora Departamentu Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii
 19. Jacek Skorupka – Dyrektor IT Security – Idea Bank SA
 20. Andrzej Kuzawiński – Ministerstwo Rozwoju – Naczelnik Wydziału Centralnego Systemu Teleinformatycznego
 21. Bartosz Jasiul  – Wojskowy Instytut Łączności – Kierownik Laboratorium Analiz Ataków Cybernetycznych
 22. Piotr Stecz – Adamed – Kierownik Działu Bezpieczeństwa Informacji
 23. Agnieszka Szopa-Maziukiewicz – BIK SA  – Dyrektor Zarządzający IT
 24. Rafał Chmielewski – Anwim S.A. – Dyrektor ds. IT
 25. Agata Strzelecka – Alior Bank – Wiceprezes Zarządu
 26. Rafał Gęślicki – Eveline Cosmetics – CIO
 27. Krzysztof Han – Helios S.A. – IT Director
 28. Michał  Rączka –  mBank –  Head of IT Strategy and Project Management
 29. Sylwia   Bielińska – Ministerstwo Cyfryzacji – Pełnomocnik ds. nadzoru nad bezpieczeństwem teleinformatycznym Ministerstwa Cyfryzacji

 

Jak oddać głos w konkursie?

Głosowanie będzie odbywało się poprzez internetową platformę, której aktywacja nastąpi, zgodnie z  harmonogramem przebiegu konkursu. Głosujący będzie miał możliwość jednokrotnego oddania głosu, w każdej kategorii. W głosowaniu będą mogli wziąć udział użytkownicy zgłoszonych do konkursu rozwiązań oraz internauci. W tym roku pojawiła się nowa kategoria konkursowa – Najlepsze rozwiązanie IT według internautów. W tej kategorii to Wy – internauci, będziecie mieli decydujący głos, jakiej firmie należy się wyróżnienie, spośród wszystkich zgłoszonych produktów. Głosowanie rusza 27 sierpnia 2019. Szczegóły na stronie: www.liderzyit.pl

Grono zwycięzkich firm i rozwiązań poznamy 25 września podczas dorocznej Gali IT Future Awards. Informacja prasowa o Laureatach oraz nagrodzonych rozwiązaniach, zostanie opublikowana na łamach mediów branżowych.

A już następnego dnia – 26 września 2019 zapraszamy na targi IT Future Expo, które będą potężną dawką wiedzy oraz doskonałą platformą networkingową. Impreza odbędzie się na Stadionie Legii w Warszawie, w strefie Biznes Klubu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Podczas tego dnia będziesz mógł zapoznać się z trendami technologicznymi, jak również odwiedzić strefę Kariery IT, aby zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy w branży.

Do zobaczenia! 

Szczegóły wydarzeń na stronach:
http://itfuture.pl/ – IT Future Expo 2019

http://liderzyit.pl/ – Konkurs Liderzy IT 2019

 

 

***

 

KONFERENCJA IX LAW SUMMIT

Marketing to taki obszar komunikacji, w którym prawnik otwiera się na klienta i stara się zorientować, jakie są jego wymagania, potrzeby oraz próbuje go zrozumieć.

Marketing to również edukowanie klienta, polega to na uświadamianiu klienta o roli i znaczeniu prawa w jego działalności, wynikających z niego uprawnień i obowiązków.

Marketing pozwala na zidentyfikowanie prawnika na rynku, na podkreślenie jego odrębności w stosunku do ogółu innych prawników.

Buduje grunt pod sprzedaż i pozyskanie klienta.

 

Zapraszamy do dyskusji z ekspertami na temat marketingu i sprzedaży usług prawniczych oraz nowych technologii usprawniających funkcjonowanie kancelarii prawniczej, podczas konferencji: IX LAW SUMMIT – 12 września 2019 r. w Warszawie.

 

W programie m.in.:

– Katarzyna Łodygowska – prawniczka, blogerka (www.matkaprawnik.pl) i przedsiębiorca.

„Jak zdobyć 50 tys. fanów w mediach społecznościowych?”

– Szymon Kwiatkowski – Marketing Prawa

„Marketing – co działa a co nie w pozyskiwaniu klientów?”

– Kamila Kurkowska – Firemind

„Branża prawnicza jest wyjątkowa – prawda, czy fałsz? Czyli o sprzedaży, marketingu i LinkedIn w kancelariach”

– Przemysław Wierzbicki – Adwokat | Partner, Kancelaria Kurzyński Łyszyk Wierzbicki

„Możliwości automatyzacji pracy kancelarii – dostępne rozwiązania IT, przykładowe rozwiązania, trendy, kierunki rozwoju”

– mgr Kamil Stępniak – Doktorant w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

„Paradygmat sztucznej inteligencji prawnej – o możliwościach wykorzystania AI w pracy prawnika”

 

Tematyka konferencji:

 • Trendy w marketingu kancelarii prawnych
 • Marketing a etyka
 • Business development
 • Sprzedaż usług kancelarii prawnej
 • Skuteczne i efektywne pozyskanie klienta
 • Zarządzanie relacjami z klientem
 • Promocja i wizerunek w social media
 • Blogi prawnicze
 • Storytelling w biznesie
 • Optymalne zorganizowanie struktury kancelarii i wykorzystanie potencjału
 • Rozwiązania IT usprawniające pracę prawnika i zarządzanie kancelarią prawną
 • Ochrona danych w kancelarii prawnej.

 

Grupa docelowa:

– Partnerzy

– Adwokaci

– Radcowie Prawni

– Doradcy Podatkowi

– Dyrektorzy Administracyjni Dyrektorzy ds. marketingu i PR

– Kierownicy kancelarii/sekretariatu

 

Warunki udziału w konferencji przy rejestracji do 29.08.2019 r.:*

299 PLN+VAT – dla osób z grupy docelowej

1 000 PLN+ VAT – dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji

 

Warunki udziału w konferencji przy rejestracji od 30.08.2019 r.:

399 PLN+VAT – dla osób z grupy docelowej

1 500 PLN+ VAT – dla przedstawicieli dostawców usług, rozwiązań informatycznych oraz technologicznych związanych z tematyką konferencji

 

Uczestnikom zapewniamy: certyfikat uczestnictwa, materiały konferencyjne, przerwy kawowe, możliwość konsultacji z Ekspertami.

 

*W razie chęci udziału jako partner wydarzenia bądź prelegent prosimy o kontakt z Organizatorem:

Daria Biernacka

Specjalista ds. promocji konferencji

mobile: +48/531 375 811

e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl

 

***

 

WYSTAWA EWY URNIAŻ-SZYMAŃSKIEJ

5 czerwca godz. 18.00, Galeria Brama Bielańska ul Czujna
( Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – oddział Muzeum Niepodległości )

Jak połączyć nowoczesność i tradycję? Jakim językiem mówić do Polaków, żeby dzieła były postrzegane jako swojskie, ale nie anachroniczne, żeby zachować więź z tradycją, lecz nie stracić kontaktu z dniem dzisiejszym? Wydaje się, że jest to problem kwadratury koła, łączenie godzin dzisiejszych z tymi, które minęły. Ewa Urniaż-Szymańska próbuje znaleźć rozwiązanie problemu w grafikach, które mówią o tym, co trwa i mija jednocześnie – o polskiej tożsamości. Wspomina o jej zakorzenieniu w historii, ale i o współczesnej sytuacji, zwłaszcza o obecnych zagrożeniach. Dlatego mimo eksperymentalnej, często wręcz zaskakującej formy, jej prace wydają się swojskie, są ważne i wciąż aktualne. Pokazują, że tożsamość to coś, co ostaje się w czasie, ale również – czego trzeba bronić.

Kobieta sukcesu – to synonim ciężkiej pracy, wytrwałości, uporu, konsekwencji, talentu, inteligencji, determinacji, siły, pomysłowości oraz niezwykłej wiary we własne możliwości. Kobietą sukcesu żadna z nas się nie rodzi – na taki tytuł trzeba pracować. Ciężko. 

Prestiżowy event dla kobiet ze świata biznesu i kultury, organizowany już po raz czwarty przez naszą redakcję, w tym roku odbędzie się 23 maja 2019 w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej eleganckich lokali na eventowej mapie Warszawy – Digital Studio Knowlage Village, przy ul. Puławskiej 457.

Na specjalne zaproszenie weźmie w nim udział ok. 200 businesswoman z całej Polski. Wśród nich znajdują się prezeski, właścicielki i założycielki firm oraz managerki na wysokich stanowiskach, sportsmenki czy ambasadorki.

www.koktajlkobietsukcesu.pl 

Bezpłatny Kongres CYFROWA TRANSFORMACJA już 26 czerwca 2019 w Warszawie!

Więcej informacji: http://kongrestransformacji.pl/

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.

Uczestnikom konferencji zapewniamy przerwy kawowe oraz komplet materiałów konferencyjnych.

Świat cyfrowej reklamy – DIGITAL SIGNAGE SUMMIT
24 stycznia 2019

Digital Signage to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin w branży marketingowej.

Poznaj najnowsze technologie komunikacji cyfrowej, zarejestruj się na wydarzenie Digital Signage Summit już dziś!

Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w konferencji!

Digital Signage Summit 24.01.2019

Strona internetowa wydarzenia: http://digitalsignagesummit.pl/

Udział w konferencji jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz  rejestracyjny!

 

 

 

Festiwal Zup Świata, 22 września 2017
Festiwal Zup Świata rozpocznie się 22 września 2017 r. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i będzie trwał 10 dni.

 XIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny, CHOPIN I JEGO EUROPA, 12 – 30 sierpnia 2017
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Chopin i jego Europa” po raz trzynasty w Warszawie. Ponad 40 koncertów. Recitale, koncerty kameralne i symfoniczne; wielcy wykonawcy, znane i nieznane arcydzieła muzyki europejskiej od Bacha do Chopina. (Więcej na www.chopin.nifc.pl)

 „Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg słynnego filmu Almodóvara już w dniu premiery na Broadwayu w 2010 r. okrzyknięto międzynarodowym sukcesem. Jego wystawienie w Teatrze Rampa będzie polską prapremierą. (Więcej na http://www.teatr-rampa.pl/spektakle/kobiety-na-skraju-zalamania-nerwowego,157)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.