Kalendarz Areny Gliwice pełen nowych wydarzeń. Od wielkich wydarzeń muzycznych po imprezy sportowe i plenerowe.

W Arenie Gliwice każdy znajdzie coś dla siebie. Obiekt, tak jak zapowiadano, z nowym rokiem ruszył pełną parą. W najbliższych miesiącach nie zabraknie wielkich gwiazd, plenerowych wydarzeń i sportowych emocji. Już dzisiaj kalendarium wygląda imponująco, a rozmowy z kolejnymi partnerami wciąż trwają.

Obiekt, który swoją działalność rozpoczął w maju ubiegłego roku niedługo będzie obchodził pierwsze urodziny. Powodów do świętowania ma jednak więcej. Przede wszystkim ilość podpisanych umów z organizatorami wydarzeń i mnóstwo nowych projektów. Z sukcesem również rozpoczął się ten rok. Hucznie bo z Miejskim Sylwestrem. Za nami również pierwszy występ szczypiornistów w Arenie Gliwice, który sprawił, że hymn dla biało-czerwonych zaśpiewało 10250 kibiców. Kolejne wielkie wydarzenia przed nami. Jeszcze w kwietniu, na scenie wystąpią czołowi przedstawiciele muzyki trance i stworzą show godne nazwy Dreamstate Europe. Już wkrótce w obiekcie pojawią się także dwie legendy – Slayer i Scorpions. Poza tym Arena stawia na aktywności rodzinne i sportowe, zarówno wewnątrz jak i na terenach zewnętrznych.

Rodzinnie z Areną
Arena Gliwice zawsze myśli o najmłodszych. Dlatego w kalendarium nie mogło zabraknąć przedstawień i imprez dla dzieci. Od kwietnia rusza cykl Teatru dla dzieci, czyli barwnych spektakli dla naszych pociech. To także dawka humoru dla ich rodziców i opiekunów. Obiekt dysponuje również ogromną przestrzenią targową, dlatego w tym roku będziemy mogli zobaczyć wiele wystaw, m.in. DINO EXPO, czyli wystawę dinozaurów czy znaną z poprzedniej edycji MINIATUROWĄ POLSKĘ – wystawę makiet i modeli kolejowych. Prowadzone z profesjonalnymi trenerami „I love rolki” warsztaty rodzinne jazdy na rolkach mają nauczyć techniki i wprawy tak, aby aktywność dostarczała jeszcze większej frajdy. Za nami pierwsze zajęcia, kolejne planowane są na 28 kwietnia i 5 maja. Na warsztaty obowiązują zapisy. We wrześniu na terenach zewnętrznych pojawi się druga edycja Pikniku Rodzinnego Bezpieczni na co dzień, w której zobaczymy jak ciężką pracę wykonują nasze służby. Na pewno wielkim widowiskiem będą pokazy pirotechniczne i laser show, które Gliwice będą mogły zobaczyć z końcem lipca. Tych wydarzeń jest dużo więcej. Prężnie działa ścianka wspinaczkowa Chwyciarnia, która codziennie szkoli nowych wspinaczy, a na początku maja organizuje zawody BAJTEL CUP. Z każdym dniem ma coraz większe grono fanów i coraz więcej pokonanych tras.

Sportowo i aktywnie
Sport to zdrowie i o tym powinien pamiętać każdy. Oferta obiektu to także propozycja dla zawodowych sportowców i amatorów, którzy po prostu lubią ruch. Dzisiaj to bieganie wciąż jest modne i dlatego imprez biegowych w Arenie będzie kilka. Pierwsza to Bieg Kobiet ANITA, czyli połączenie sportu z pomaganiem. Impreza charytatywna ma na celu nie tylko zaspokojenie ducha rywalizacji, ale i pokazanie, że można połączyć dobre z pożytecznym. Przed końcem roku szkolnego, w Małej Arenie odbędzie się Spartakiada, gdzie w różnych dyscyplinach zmierzą się uczniowie gliwickich szkół. Podobna impreza, tym razem na pożegnanie szkoły będzie miała miejsce 1 września. Na terenach zewnętrznych Areny odbędzie się Dzień Sportu. To nie lada gratka dla wszystkich, którzy kochają aktywnie spędzać czas. Zawodowcy i Ci, którzy poszukują mocniejszych wrażeń mogą wziąć udział w Runmageddonie, który odbędzie się w lipcu w Gliwicach. Impreza, która od kilku lat przyciąga rzesze biegaczy, to bieg i pokonywanie przeszkód na specjalnie przygotowanej trasie. To także walka z własnymi słabościami i satysfakcja po dobiegnięciu do mety. Profesjonaliści mogą zmierzyć się w Gliwickim Półmaratonie, który w październiku przebiegnie ulicami miasta. Gliwice czeka prawdziwy sportowy Armageddon.

Imprezy na światowym poziomie
Arena Gliwice to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, przeznaczony do imprez różnego formatu, spełniający wymagania wydarzeń o randze międzynarodowej. Obiekt zapisał się już w kalendarzu organizatorów, którzy tworzą największe imprezy w kraju. W tym roku gliwicka hala będzie gospodarzem dziecięcej Eurowizji i zaprosi do oglądania na żywo wielkiego finału. Niecały miesiąc później Arena będzie gościła najlepszych judoków podczas Mistrzostw Europu w Ju-Jitsu. Mała Arena zamieni się w prawdziwą matę tatami. To nie wszystko. Wśród gości słynne trio pop operowe Il Volvo, w jubileuszowym koncercie cudownych włoskich głosów i wielkie, taneczno-muzyczne widowisko „The Lord of the dance”.

Arena Gliwice ma już propozycje na przyszły rok. Nic dziwnego, kalendarium wciąż się zapełnia, więc Organizatorzy rezerwują dostępne terminy. Szykują się różnorodne imprezy, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Od początku taki był cel – szeroka oferta rozrywkowo-kulturalna dla mieszkańców oraz arena międzynarodowych wydarzeń. Miejsce pełne emocji, w samym sercu Śląska.

Więcej informacji na www.arenagliwice.com

mat. prasowe