Nagroda Młodych Dziennikarzy

Już 25 maja poznamy laureatów XI edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy

Organizatorzy XI edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zapraszają na wyjątkowe wydarzenie. Już 25 maja w Filharmonii Krakowskiej ogłoszeni zostaną laureaci czterech kategorii konkursu stworzonego przez studentów dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Po dwóch latach, w których gala była organizowana w warunkach reżimu sanitarnego i w ograniczonym zakresie, tym razem wydarzenie odbędzie się w pełnej formie. Laureatów poznamy 25 maja 2022 r. o godzinie 18.00 w murach Filharmonii Krakowskiej. Dla wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w gali finałowej, przewidziana jest również transmisja online, która będzie dostępna na kanale JP2TV na YouTube. Szczegółowe informacje – zarówno o gali, jak i transmisji – będą zamieszczone w mediach społecznościowych Nagrody Młodych Dziennikarzy (na Facebooku i Instagramie).

Gala wręczenia nagród będzie świętem młodego dziennikarstwa i wyjątkowych inicjatyw medialnych. Młodzi adepci tej dziedziny, którzy zdecydowali się wziąć udział w XI edycji konkursu, poznają decydujące rozstrzygnięcia, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Pula nagród tegorocznej edycji konkursu to cztery tysiące złotych. W czasie finałowej gali poznamy laureatów nagrodzonych w czterech kategoriach konkursowych: Debiut publicystyczny, Inicjatywa roku, Reportaż – po debiucie im. Pawła Migasa i Młodzi twórcy filmowi im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Gala finałowa to również możliwość przypomnienia głównej idei oraz patrona konkursu. Mowa o Bartku Zdunku – studencie dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, który zmarł tragicznie w młodym wieku. Historia Bartka skłoniła jego rówieśników do stworzenia inicjatywy, dzięki której młode dziennikarskie talenty mogłyby zaistnieć w przestrzeni medialnej i odnieść pierwsze sukcesy na dziennikarskiej scenie. Ta idea z powodzeniem trwa już od 11 lat, pomagając w promowaniu ważnych inicjatyw i docenianiu istotnych kwestii w różnorodnych medialnych formach.

Miejscem tegorocznej gali – po raz pierwszy w historii konkursu – będzie Filharmonia Krakowska. Wydarzenie uświetnią goście specjalni, którzy wręczą laureatom nagrody. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, w którym atmosfera oczekiwania na ostateczny werdykt będzie łączyć się z dziennikarskimi rozmowami i spotkaniami po pandemicznej przerwie.

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Fundację im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego oraz redakcję “Gościa Niedzielnego”. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII.