Pozostał już nieco ponad tydzień, by zdolni, początkujący dziennikarze mogli zgłosić swoje prace do X edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Termin nadsyłania prac mija 5 marca. Na laureatów Konkursu czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych.

Trwają zgłoszenia do X edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy – konkursu, którego celem jest promowanie młodych talentów dziennikarskich. W tym roku czas nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa 5 marca, dlatego to już ostatnie chwile na pokazanie swoich dzieł światu.

Jak zawsze nie możemy się doczekać tego, co zaprezentują nam w swoich pracach uczestnicy Konkursu.  Co roku przekonujemy się dzięki nim, że w dziennikarstwie wciąż zostało wiele do odkrycia! Za każdą pracą stoją inne inspiracje, refleksje i historie, które chcą ujrzeć światło dzienne i mają ogromny potencjał” – mówią Izabela Witek oraz Natalia Prokop, koordynatorki Konkursu.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz to większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i uznanie w świecie akademickim i medialnym. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula to 4000zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie i spełnienie zawodowych marzeń.

Zgłoszenia nadsyłać można w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Patronem tej ostatniej jest ks. prof. Andrzej Baczyński – współtwórca studiów z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJP2 w Krakowie, założyciel Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków oraz nauczyciel wielu młodych dziennikarzy i filmowców. “Konkurs pozwolił mi spełnić marzenie każdego twórcy filmowego. Tworząc swój dokument chciałam, żeby zobaczyło go jak najwięcej osób – by poleciał w świat! Do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu, że moja babcia – bohaterka tego krótkiego metrażu – pojawiła się w Krakowie i nie tylko tam, zważając na transmisję online. To wspaniałe doświadczenie, które bliskie jest spełnienia. Najważniejsze to spróbować i zgłosić filmtak udział w Konkursie wspomina jedna z ubiegłorocznych laureatek w kategorii Młodzi Twórcy Filmowi – Natalia Ratajczyk.

Konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego twórczość została wydana pośmiertnie w zbiorze pt. “W cieniu ciszy…”. Historia Bartka Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy, w którym organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojego talentu.

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz na profilu Konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy/ gdzie można również wziąć udział w organizowanych w tej edycji webinarach z doświadczonymi dziennikarzami.

______________________________________________________________

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz redakcję “Gościa Niedzielnego”. Partnerem Konkursu jest Fundacja Świętej Jadwigi.