Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pozostał już nieco ponad tydzień, by zdolni, początkujący dziennikarze mogli zgłosić swoje prace do X edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Termin nadsyłania prac mija 5 marca. Na laureatów Konkursu czeka pula nagród w wysokości 4 tysięcy złotych.

Trwają zgłoszenia do X edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy – konkursu, którego celem jest promowanie młodych talentów dziennikarskich. W tym roku czas nadsyłania zgłoszeń do Konkursu upływa 5 marca, dlatego to już ostatnie chwile na pokazanie swoich dzieł światu.

Jak zawsze nie możemy się doczekać tego, co zaprezentują nam w swoich pracach uczestnicy Konkursu.  Co roku przekonujemy się dzięki nim, że w dziennikarstwie wciąż zostało wiele do odkrycia! Za każdą pracą stoją inne inspiracje, refleksje i historie, które chcą ujrzeć światło dzienne i mają ogromny potencjał” – mówią Izabela Witek oraz Natalia Prokop, koordynatorki Konkursu.

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz to większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i uznanie w świecie akademickim i medialnym. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula to 4000zł, mogą również liczyć na lepszy start w zawodzie i spełnienie zawodowych marzeń.

Zgłoszenia nadsyłać można w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Patronem tej ostatniej jest ks. prof. Andrzej Baczyński – współtwórca studiów z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJP2 w Krakowie, założyciel Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków oraz nauczyciel wielu młodych dziennikarzy i filmowców. “Konkurs pozwolił mi spełnić marzenie każdego twórcy filmowego. Tworząc swój dokument chciałam, żeby zobaczyło go jak najwięcej osób – by poleciał w świat! Do tej pory nie mogę wyjść z zachwytu, że moja babcia – bohaterka tego krótkiego metrażu – pojawiła się w Krakowie i nie tylko tam, zważając na transmisję online. To wspaniałe doświadczenie, które bliskie jest spełnienia. Najważniejsze to spróbować i zgłosić filmtak udział w Konkursie wspomina jedna z ubiegłorocznych laureatek w kategorii Młodzi Twórcy Filmowi – Natalia Ratajczyk.

Konkursowi patronuje zmarły tragicznie w 2010 roku Bartłomiej Zdunek, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego twórczość została wydana pośmiertnie w zbiorze pt. “W cieniu ciszy…”. Historia Bartka Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy, w którym organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojego talentu.

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz na profilu Konkursu na Facebooku: https://www.facebook.com/nagroda.mlodych.dziennikarzy/ gdzie można również wziąć udział w organizowanych w tej edycji webinarach z doświadczonymi dziennikarzami.

______________________________________________________________

NAGRODA MŁODYCH DZIENNIKARZY IM. BARTKA ZDUNKA – konkurs dziennikarski organizowany od 2011 roku przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenie Absolwentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Fundacja im. ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII oraz redakcję “Gościa Niedzielnego”. Partnerem Konkursu jest Fundacja Świętej Jadwigi.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.