Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Anna Ciarkowska spotka się z czytelniczkami i czytelnikami w katowickim salonie Empik Silesia 23 kwietnia o godz. 18:00. W tym samym miejscu również o godz. 18.00, 26 kwietnia ze swoimi fanami spotka się Mariusz Czubaj.

 

Pochodząca z Łodzi Anna Ciarkowska to pisarka, poetka, literaturoznawczyni i filolożka. Poza tym – zbieraczka mikrohistorii, która codziennie wieczorem próbuje spisać swój świat. W ubiegłym roku wydała tom poetycki „Chłopcy, których kocham”, teraz powraca z książką „Pestki” (Wydawnictwo Otwarte). Są to intymne zapiski o uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy. Opowiadania układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości. To książka przede wszystkim dla młodych kobiet, które często czują, że świat ma wobec nich oczekiwania, których nie potrafią spełnić. Lub dla tych, które chcą po prostu przeczytać, jak ktoś ubrał w słowa ich myśli lub doświadczenia.

Spotkanie z Mariuszem Czubajem w salonie Empik Silesia

Mariusz Czubaj będzie gościem salonu Empik Silesia 26 kwietnia o godzinie 18:00.
„Około północy” (Wydawnictwo W.A.B) to najnowsza książka Mariusza Czubaja, twórcy katowickiej serii o Rudolfie Heinzu. Tym razem akcja książki dzieje się w Warszawie. Jest wiosna 1969 rok, po pogrzebie genialnego jazzowego pianisty zamordowana zostaje młoda dziewczyna Jadwiga Ślusarek. Nie jest pierwszą kobietą, która zginęła w ostatnim czasie, nie będzie też ostatnią.

Kontrabasista, jak sam o sobie mówi: „człowiek bez przydziału”, naznaczony wojenną i powojenną przeszłością, podejmuje prywatne śledztwo. Niektórzy utrzymują, że w stolicy grasuje naśladowca Karola Kota (seryjnego krakowskiego mordercy, straconego w 1968), a tropy wiodą w stronę środowiska jazzowego i klubu „Hybrydy”. Sprawą interesuje się także wywiad. Ale kto tak naprawdę okazuje się Podwórzowym Mordercą?

Książka ukazuje się w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy.

mat. prasowe

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.