Agata Kwiatkowska – to młoda, utalentowana artystka z Rzeszowa. Oddana w pełni sztuce. Ma wiele pasji i pomysłów. Maluje obrazy w technice akryl i akwarela. Pisze też ikony kanoniczne. Główny nacisk w swojej twórczości kładzie jednak na abstrakcyjne malarstwo akrylowe.

Z zawodu jest grafikiem, z zamiłowania malarzem, z potrzeby serca ikonopisarzem. Absolwentka studiów magisterskich na kierunkach: grafika warsztatowa i filologia polska na Uniwersytecie Rzeszowskim. Ukończyła też 4-letnie studium ikonopisania w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, a także certyfikowanym instruktorem MALORT, po kursie z ARNOSTEREM. Uczestniczy w wielu plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych – krajowych i zagranicznych. Organizuje kreatywne warsztaty z rysunku i malarstwa dla osób dorosłych w ramach swojej prywatnej pracowni COLORATE. Prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci, młodzieży i studentów w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Przygotowuje absolwentów szkół średnich do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne.

O twórczości artystki mówi krytyk sztuki Dariusz Plecha:
Mnie malarstwo Agaty Kwiatkowskiej kojarzy się z jazzową improwizacją. Pewnym kluczem do czytania obrazów artystki są tytuły jej obrazów. Stanowią one swoiste zaproszenie widzów do malarskiego jam session, w którym możemy pofantazjować na zaproponowany przez artystę temat

Kontakt do artystki:
agata@colorate.pl
www. agatakwiatkowska.com

Więcej w czasopiśmie „Świat Elit” nr 3/2023

Fot. Anna Drozd

Magazyn „Świat Elit” w wersji elektronicznej (PDF) kupisz TUTAJ