Dom Mody Dior
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kierunek: Paryż!

Christian Dior. Wyprzedzał wszystkich, dostrzegając piękno, zanim zauważyli je inni. Jego kreacje nie wyrażały jedynie stylu czy gustu. Nosiły w sobie pewien ideał świata i kobiety, który stworzył i który stał się ponadczasowy.

Opracowała Anna Ziędarska

Dior był genialnym twórcą i prekursorem nowych idei. Kreację krawiecką porównywał do pisania wierszy. Okazał się być znakomitym szefem przedsiębiorstwa, odważnym w podejmowaniu ryzyka i zdyscyplinowanym w przestrzeganiu wyznaczonych przez siebie standardów. Dzięki temu Dom Mody Dior do dziś definiuje świat mody.

Zupełnie nowy wygląd

W ubiegłym roku Dom Mody Dior obchodził 70. rocznicę inauguracji swojej działalności. Jego powstanie datuje się na 12 lutego 1947 r., kiedy to odbył się słynny pokaz, który z projektanta uczynił międzynarodową sławę, Paryżowi zaś przywrócił miano światowej stolicy mody. Za sprawą zachwyconej śmiałymi i nieco teatralnymi projektami ówczesnej redaktor „Harper’s Bazaar” Carmel Snow kolekcja zyskała określenie the New Look. Hasło, które szybko stało się symbolem nowej epoki, odważnie odwoływało się do elegancji, podkreślającej wąską talię, biust i biodra.

Kreacje Diora zrewolucjonizowały nie tylko modę, ale i kulturę. New look stał się synonimem luksusu w kraju sparaliżowanym strajkami, kryzysami i traumą wojny. Siła mody zapoczątkowanej przez Diora tkwiła w tym, że spełniła rolę iskry, wyrażającej nadzieję na zmianę.

(…)

Więcej w wydaniu drukowanym czasopisma Świat Elit 3/2018 (136)

Fot. M.Radwański, M.Płoszczyca

Dom Mody Dior 2

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.