Andrzej Duda
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Trzy lata prezydenta

Minęły trzy lata od złożenia przez Andrzeja Dudę przysięgi prezydenckiej przed Zgromadzeniem Narodowym. W tym czasie odbył on ponad 100 spotkań z głowami państw i rządów oraz złożył ponad 330 wizyt krajowych. Za najsilniejszą stronę tej prezydentury uważana jest polityka zagraniczna.

Sukcesy prezydenta Andrzeja Dudy na arenie międzynarodowej przedstawia spot, jaki pojawił się na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta na Facebooku. Wśród takich sukcesów wymieniona jest m.in. inicjatywa Trójmorza, przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, szczyt NATO w Warszawie.

„Jest naszym wielkim obowiązkiem, aby dzisiaj patrzeć i na nas, i na Europę w sposób wyważony i aby nie bać się mówić o swoich wartościach i nie bać się tych wartości bronić (…). Dzisiaj one są największą szansą na to, by Europa i świat przeszedł przez wszystkie kryzysy, jakie go trapią i na pewno będą jeszcze trapiły” – mówi prezydent Duda w klipie.

Wśród wielu spotkań z głowami państw i szefami rządów wymienić należy rozmowy z prezydentami Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą (w 2016 r. w związku ze szczytem NATO w Warszawie) oraz Donaldem Trumpem. W ub.r. prezydent podejmował brytyjską parę książęcą księcia Williama i księżną Kate, a także złożył wizytę w Norwegii, gdzie spotkał się z królem Haraldem V. Wspomnieć także należy o audiencjach u papieża Franciszka oraz spotkaniach z premierem Węgier Viktorem Orbanem, premierem Wielkiej Brytanii Theresą May, kanclerzem Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

W kraju Andrzej Duda odbył ponad 330 wizyt, podczas których spotykał się i rozmawiał z mieszkańcami,. Za sukces tej prezydentury uznać należy także spełnienie obietnic z kampanii wyborczej, takich jak wprowadzenie programu 500+ i obniżenie wieku emerytalnego, a także pamięć o ofiarach i bohaterach Polski.

(…)
Więcej w wydaniu drukowanym czasopisma Świat Elit 3/2018 (136)
Fot. J.Szymczuk/KPRP

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.