Studenci i absolwenci dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie już po raz jedenasty zachęcają do wzięcia udziału w ogólnopolskim Konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Zgłoszenia ruszyły 1 grudnia, a zakończą się 11 marca. Na zwycięzców czeka pula nagród w wysokości 4 tys. złotych.

Zgłoszenia do XI edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka ruszyły w kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż po debiucie im. Pawła Migasa i Młodzi Twórcy Filmowi im. ks. Andrzeja Baczyńskiego.

Do wzięcia udziału w konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy zachęca tegoroczna koordynatorka tej inicjatywy – Natalia Prokop:

„Już nie mogę doczekać się Gali Finałowej na której poznamy kolejnych utalentowanych młodych dziennikarzy. Ogromnie cieszy mnie to, że konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyczynia się do odkrywania kolejnych dziennikarskich talentów. Mam nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie zgłoszeń od przedstawicieli młodego pokolenia mediów. Bardzo cieszy mnie to, że możemy śledzić później dokonania świetnych dziennikarzy i powiedzieć z dumą, że niektórzy z nich byli laureatami właśnie w Konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Czekamy właśnie na Ciebie, odważ się i pokaż swój talent światu!”

Istotę wzięcia udziału w konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy i jej wpływ na ich przyszłe życie zawodowe podkreślają także sami jego laureaci. Paulina Zywar – dwukrotna laureatka Nagrody Młodych Dziennikarzy w kategoriach Debiut Publicystyczny oraz Reportaż – po debiucie – tak wspomina swój udział w Konkursie: To mi uświadomiło, że warto się starać, próbować, ciężko pracować, bo nie ma nic lepszego, niż zbieranie owoców takiej pracy. Odbieranie nagrody publicznie z możliwością opowiedzenia w kilku zdaniach o tekście i jego bohaterach też jest nagrodą samą w sobie. Bo przecież nie piszemy reportażu dla siebie, tylko po to, żeby świat usłyszał historię.

Inicjatywa organizowania Konkursu powstała tuż po śmierci młodego i utalentowanego studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – Bartka Zdunka – i trwa już 11 lat. Jego twórczość została opublikowana pośmiertnie w zbiorze pt. “W cieniu ciszy”. Historia studenta zainspirowała jego rówieśników do zainicjowania Nagrody Młodych Dziennikarzy, czyli konkursu “od młodych dla młodych”. Celem organizatorów niezmiennie jest dostrzeżenie dziennikarskich talentów i ciekawych pomysłów, tak by nie zginęły wśród natłoku wielu treści, które obecnie nas otaczają.

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe UPJPII, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja Gościa Niedzielnego oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.