Złuszczanie skóry całego ciała i twarzy, niemal weszło nam już w krew i spokojnie możemy te dwa zabiegi zaliczyć do tych, które powtarzamy regularnie, by zachować zdrowy i piękny wygląd. Od niedawna do naszej pielęgnacji powinniśmy włączyć peeling oczyszczający… skórę głowy! Co to jest i dlaczego warto go robić?

W codziennej pielęgnacji i stylizacji włosów używamy całej gamy różnych produktów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych – olejków, masek, odżywek, lakierów, żeli i gum…. Ponadto narażone są na działanie kurzu i innych zanieczyszczeń pochodzących z naszego środowiska, które mają niekorzystny wpływ nie tylko na włosy, ale i skórę głowy.

W zależności od typu włosów i pory roku na skutek różnych czynników stają się one suche i matowe, przetłuszczające, łamliwe, cienkie… Niestety czasami nie wystarczy potraktować ich dostosowaną do problemu maską czy szamponem. Bardzo często źródło problemu tkwi głębiej, a wtedy powinniśmy sięgnąć po peeling, który dogłębnie oczyści z substancji, blokujących prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy.

Peeling na skórę głowy
Mechanizm działania takiego peelingu jest identyczny do tych, których używamy na twarz i ciało. Stosując taki zabieg oczyszczamy skórę głowy z nadmiaru zrogowaciałego naskórka, odblokowujemy ujścia mieszków włosowych, zapobiegamy powstawaniu łupieżu i przetłuszczaniu się oraz przygotowujemy skórę głowy i włosy do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych. Z pewnością docenimy go także za to, że prawidłowo wykonany pobudza mikrokrążenie, które wpływa na dotlenienie i odżywienie cebulek. Nie od dziś wiadomo, że jest to bardzo istotne, kiedy mamy problemy z nadmiernym wypadaniem włosów i chcemy pobudzić je do wzrostu.

Dlaczego warto?
Odpowiedź jest prosta – skóra głowy do prawidłowego funkcjonowania, także potrzebuje usunięcia z niej martwych komórek i zanieczyszczeń. Dzięki regularnemu stosowaniu peelingu:

• poprawimy kondycję skóry głowy,
• zapewnimy jej odpowiedni poziom nawilżenia,
• przygotujemy skórę głowy i włosy do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych,
• poprawimy efekty innych zabiegów,
• zmniejszymy swędzenie skóry głowy,
• zwiększymy objętość włosów u nasady.

Myjący peeling enzymatyczny Laboratorium Pilomax
Swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza zawartości kwasów owocowych, które wykazują właściwości keratolityczne. Pantenol i ekstrakt z marakuji dodatkowo nawilżają włosy i skórę głowy, a ekstrakt z mango i alg nori chroni je przed działaniem wolnych rodników i promieni UV.

Jak i kiedy stosować peeling enzymatyczny?
Peelingu możemy użyć na dwa sposoby – myjąc nim włosy i skórę głowy dwukrotnie lub najpierw oczyszczając je szamponem, a potem stosując peeling. Rozprowadzamy go na skórze głowy i włosach aż do wytworzenia się piany. Następnie okrężnymi ruchami wykonujemy 1-5 minutowy masaż skóry głowy. Po upływie wyznaczonego czasu dokładnie spłukujemy produkt. Kuracja peelingiem przygotowuje skórę głowy do właściwej pielęgnacji.

Jeżeli jesteś właścicielką skóry suchej, peeling powinnaś stosować 1-2 razy w miesiącu, natomiast właścicielki skóry normalnej, tłustej i z tendencją do łupieżu najlepiej, jeśli zastosują kurację 1-2 razy w tygodniu.

Efekt?
Twoje włosy staną się mocniejsze, bardziej sprężyste, a przy regularnym stosowaniu odzyskają swój dawny blask. Pierwsze efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu.

Pamiętajcie, że każdy zabieg powtarzany zbyt często może zaszkodzić. Tak samo jest
w przypadku stosowania peelingu na skórze głowy, jego zbyt częste stosowanie może podrażnić skórę głowy, dlatego warto przestrzegać zaleceń producenta.

Więcej informacji: www.pilomax.pl

mat. prasowe