Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bernhard Schlink, OLGA

Przełożył Ryszard Wojnakowski

 

Kobieta, która walczy, i mężczyzna, który marzy.

Życie między rzeczywistością, tęsknotą i buntem.

Wioska na Pomorzu. Olga jest sierotą, Herbert synem właściciela ziemskiego. Zakochują się w sobie i mimo oporów jego rodziców próbują być razem, nawet gdy ona zostaje nauczycielką w Prusach Wschodnich, a on eksploruje świat. Wkrótce wybucha pierwsza wojna światowa.

Olga to rozpięta od końca XIX do początków XXI wieku, od Niemna po Neckar opowieść o  silnej, mądrej kobiecie, która jest świadkiem, jak nie tylko jej ukochany, lecz cały naród traci związek z rzeczywistością. Centralnym pytaniem jej życia staje się: Dlaczego Niemcy myślą w zbyt wielkich kategoriach? Zawsze i wciąż?

 

BERNHARD SCHLINK (ur. 1944)  jest czynnym prawnikiem i profesorem prawa, wykładowcą uniwersyteckim. Sławę przyniosła mu powieść Lektor z  1995 roku, sfilmowana w 2009 przez Stephena Daldry’ego, przetłumaczona na 55 języków i wyróżniona licznymi nagrodami w Niemczech i za granicą. DW REBIS spośród jego utworów opublikował Lektora oraz Kobietę na schodach. Olga to najnowsza powieść Schlinka, bestseller „Der Spiegel” sprzedany do 22 krajów.

 

„Książka o wielkiej miłości, tak porywająca i przerażająca jak panorama niemieckiej historii”.

Angela Wittmann

 „Brigitte”, Hamburg

 

„Powieść, która może konkurować z  Lektorem i jak tamta odnieść światowy sukces!”

 Rainer Hartmann

                       SWR1, Stuttgart/Baden-Baden

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.