Kolekcja SZYMBORSKA stworzona z okazji Roku Wisławy Szymborskiej przez Nadwyraz.com we współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej

Nadwyraz.com, marka promująca poprawną polszczyznę i literaturę polską, prezentuje kolekcję WISŁAWA SZYMBORSKA, która powstała z okazji Roku Wisławy Szymborskiej ustanowionego decyzją Senatu RP w stulecie urodzin laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Kolekcja została stworzona przy współudziale Fundacji Wisławy Szymborskiej, której prezesem zarządu jest Michał Rusinek. Promocji kolekcji towarzyszył wywiad z sekretarzem poetki podsumowujący dotychczasowe działania fundacji powołanej na mocy jej testamentu: Nie wiem, czy mogę to nazwać dumą, ale z pewnością cieszę się, że udało się stworzyć nowoczesną, niezależną instytucję kultury, która przyznaje jedną z najważniejszych nagród poetyckich w Polsce, stypendia dla młodych twórców i zapomogi, a także organizuje rezydencje literackie. Szczególnie cieszę się z wydarzeń związanych z rocznicą 100. urodzin Wisławy Szymborskiej, zwłaszcza z inicjatyw oddolnych, lokalnych, które staramy się wspierać – mówi Michał Rusinek.

W kolekcji WISŁAWA SZYMBORSKA można znaleźć bawełniane torby, kubki, plakat oraz kartkę okolicznościową. Na wszystkich produktach zostały umieszczone najbardziej znane i lubiane cytaty poetki. Do tej pory w kolekcji wykorzystano fragmenty utworów „Portret kobiecy” oraz „Nic dwa razy się nie zdarza”. Twórcy marki nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – kolekcja będzie powiększana o produkty z nowymi cytatami.

Szczególną popularnością wśród fanów poetki cieszą się eleganckie kubki typu filiżanka o pojemności 500 ml z nadrukiem NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA I NIE ZDARZY oraz NA DOBRE, NA NIEDOBRE I NA LITOŚĆ BOSKĄ. Ten drugi cytat, zamieszczony również na plakacie i kartce okolicznościowej, sprawdza się jako uniwersalny dodatek do prezentu ślubnego.

Wszystkie produkty zostały stworzone od A do Ż w Polsce. Na spodzie kubków oraz na metkach toreb widnieje informacja o współpracy z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Kolekcja WISŁAWA SZYMBORSKA jest już dostępna w sprzedaży. Oryginalne produkty inspirowane twórczością polskiej noblistki można kupić na stronie internetowej sklepu Nadwyraz.com.