„Nowa, alt-popowa bohaterka pokolenia Z” (Magazyn Spindle). 21-letnia Karin Ann jest dopiero na początku muzycznej kariery, a już zgromadziła ponad 11 milionów odtworzeń swoich utworów. Słowacka sensacja popu ma przed sobą wspaniały rok, a rozpoczyna go prezentując pierwszy singiel z nowego albumu. Piosenka „she” to urzekająca podróż do piękna i błogości.

Nowy singiel Karin Ann „she” to ucieczka od codziennej szarości, wyznanie autentyczności i wiary w świat, w którym Twoja osobowość liczy się bardziej niż jej zewnętrzna weryfikacja. Tekst przedstawia tajemniczą, niezależną postać, która nie przejmuje się opiniami innych. Podkreśla przywiązanie artystki do uczciwości wobec własnych przekonań i wartości. Muzycznie to energetyczna fuzja dźwięków gitary i rytmicznych arpeggio. W połączeniu z delikatnym wokalem przypomina gotycką, disco-rockową narrację a la Taylor Swift, nasyconą elementami stylistycznymi US Girls lub późnego okresu Deerhunter. Do artystki wokalnie i producencko dołączyli Benjamin Lazar Davis z Okkervil River i Joan As Police Woman.

więc zatańcz ze mną

niech ściany wirują

chodź, zatańcz ze mną

podczas gdy muzyka wciąż gra

„Nie wnikam głęboko w szczegóły moich piosenek. Lubię pozwalać ludziom odkrywać własne znaczenia i odnosić je do własnego życia. Moja walka z bezsennością często prowadzi mnie do pisania podczas nieprzespanych nocy. Właśnie takiej nocy przeglądając telefon, natknęłam się na zdanie, które zainspirowało mnie do działania. Większość moich piosenek jest smutna lub melancholijna, ale ten konkretny tekst był inny. Pisanie pozytywnych piosenek jest dla mnie wyzwaniem, więc poczułam, że stworzenie tej postaci daje mi swobodę poszukiwania nowego terytorium z »she« ” – opowiada Karin Ann.

Twórczość Karin Ann porusza tematy równości płci, zdrowia psychicznego i praw człowieka. Obserwując wewnętrzne zmagania młodzieży, skupia się na takich hasłach, jak młoda miłość, toksyczne relacje i brak poczucia bezpieczeństwa. Dotyka także swoich doświadczeń z dorastania jako queerowa kobieta na Słowacji. Mając już ugruntowaną reputację w Europie, teraz podbija główny nurt w USA, gdzie postrzegana jest jako nowa ikony pokolenia Z. Premiera singla „she” zbiega się z występem na New York Fashion Week. Artystka ma też w planach kilka ekscytujących wydarzeń w najbliższym czasie, w tym występ na SXSW i serię pokazów SoFar Sounds w wybranych miastach USA.

Zeszłej jesieni Karin Ann wydała dwa single we współpracy z amerykańskim duetem producenckim Tusk, którym towarzyszyła dwuczęściowa seria wideo z udziałem Ashley Moore i Gusa Kenworthy’ego. Część 1 została połączona z singlem Karin Ann „a stranger with my face”, natomiast część 2 z jej piosenką „ favorite star”. Muzyka i elementy wizualne wspólnie wyznaczają wyraźną ścieżkę ilustrującą walkę i rozwój młodych osób queer w procesie odkrywania siebie, akceptacji i dzielenia się swoją tożsamością ze światem.

Karin Ann odcisnęła już swoje piętno na scenie alt-popu. Noctis Mag opisał ją jako osobę posiadającą wyjątkową umiejętność tworzenia „lirycznie kinowych wrażeń”. Odkąd rozpoczęła swoją muzyczną podróż w wieku 14 lat, czerpie inspirację od takich artystów jak Birdy, Billie Eilish, Hozier i Mazzy Star. Karin Ann, mimo młodego wieku została uznana za „Odkrycie roku” w konkursie Czech Republic Music Awards, pojawiła się na billboardzie na Times Square w ramach programu muzycznego EQUAL Spotify, a w 2021 roku zdobyła nagrodę dla najlepszego teledysku na Monachium Music Awards. Grała koncerty z LP (Laura Pergolizzi), Imagine Dragons, Alfie Templeman i My Chemical Romance. Jej muzyką, osobowością i stylem zachwycają się BBC Radio 1 (Wielka Brytania) i Vogue, Vanity Fair, Bild i Elle. Dzięki zasięgom w mediach społecznościowych, gdzie ma ponad 180 tys. obserwujących, jej pozycja stale rośnie.

Posłuchaj „she” tutaj: https://pias.ffm.to/ov42qx9

Obejrzyj oficjalne lyrics video, wyreżyserowane przez Kate Biel oraz zanimowane przez Dessie Jackson: https://www.youtube.com/watch?v=AU0y9GeWbHQ