kig_logo

kig_logoKrajowa Izba Gospodarcza doceniając rolę dyplomacji ekonomicznej już po raz piąty zaprasza przedstawicieli ambasad, instytucji rządowych i samorządowych oraz przedsiębiorców na Dyplomatyczne Otwarcie Roku. DOR to uroczyste spotkanie noworoczne z Ambasadorami akredytowanymi w Polsce, podczas którego czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy, eksperci oraz dyplomaci mają okazje spotkać się i porozmawiać o prognozach i szansach gospodarczych dla Polski, Europy i świata. DOR to coroczna inicjatywa Krajowej Izby Gospodarczej, podczas której poprzez prezentację poszczególnych sektorów gospodarki, a także potencjału polskich regionów zagraniczni dyplomaci i kontrahenci mogą przekonać się o możliwościach współpracy z polskimi partnerami. DOR to nie tylko wydarzenie dyplomatyczne ale przede wszystkim promocja gospodarcza naszego kraju.

W spotkaniu bierze udział ok 300-400 osób: przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji publicznej i samorządowej, w tym województw, miast i urzędów marszałkowskich, jak również przedsiębiorców oraz reprezentantów izb przemysłowo-handlowych i bilateralnych oraz organizacji otoczenia biznesu. Wśród przedsiębiorców, przeważają eksporterzy oraz firmy uczestniczące w konferencjach, misjach zagranicznych i innych wydarzeniach międzynarodowych organizowanych przez KIG, w tym zarówno przedstawiciele dużych korporacji jak i MSP.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku 2019 objęte jest Honorowym Patronatem Ministra Spraw Zagranicznych, Honorowym Patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Zostało również wpisane w kalendarz obchodów stulecia odzyskania niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego „Niepodległa” łączącego inicjatywy organizowane z tej wyjątkowej okazji.

Wśród gości Dyplomatycznego Otwarcia Roku 2019 będą m.in.: Krzysztof Szczerski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szef Gabinetu prezydenta RP, Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński, Minister Energii – Krzysztof Tchórzewski, Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Jarosław Sellin – Wiceminister Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przedstawiciel kierownictwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
W tym roku swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy zaprezentują m.in. województwo podkarpackie, kujawsko-pomorskie, podlaskie.

Dyplomatyczne Otwarcie Roku jest okazją do podsumowań minionego roku z perspektywy działalności międzynarodowej polskich przedsiębiorstw i administracji oraz wpływu warunków rozwoju polskiej przedsiębiorczości na obecność polskich firm za granicą, jak również do zaprezentowania planów na rok bieżący 2019.

Wydarzenie ma charakter zamknięty.

Data 17 stycznia 2019. Godz. 17:30
Miejsce PKOL Centrum Olimpijskie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa
Organizator: Krajowa Izba Gospodarcza

mat. prasowe