Zamość nazywany jest„Perłą Renesansu” i „Padwą Północy”. Jest jednym z najpiękniejszych miast Polski dzięki unikalnemu, zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Uczestniczki zjazdu zatrzymały się w XVI- wiecznej Kamienicy Morandowskiej II, hotelu Morando, tuż przy Rynku Wielkim, gdzie w XVI wieku żył znany włoski architekt Bernardo Morando, uznawany za twórcę projektu idealnego miasta twierdzy – Zamość.

SPOTKANIA

Zjazd Absolwentek to były dwa dni poświęcone przede wszystkim na relaks i poznanie pięknego miasta, poznanie jego historii, a także czas wypełniony rozmowami, wymianą doświadczeń, wzajemną inspiracją, motywowaniem i kontaktami biznesowymi, czyli networkingiem.

Bogaty program na cały pobyt przygotowała Gabriela Manastyrska, mieszkanka Zamościa, przedsiębiorczyni, pasjonatka nauczania języków obcych i CEO Szkoły Języków Obcych Bacalarus, która jest liderem na lokalnym rynku usług językowych oraz zdobyła I miejsce w plebiscycie Kroniki Tygodnia „Perły Biznesu” w 2023r. w kategorii Edukacja na 5. W swojej firmie stworzyła wiele wyróżników i innowacyjnych działań, które przekładają się na jakość oferty szkoły oraz wpływają na sukcesy edukacyjne uczniów. Od 2005 r. współorganizatorka letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Ciągle rozwija własne kompetencje związane ze strategią i zarządzaniem biznesem.

W spotkaniu wzięły udział:

Dorota Bryś-Baranowska – absolwentka LiderShe IV edycji studiów, wieloletnia finansistka (CFO), organizatorka I Kongresu Klubu Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe na zamku w Janowie Podlaskim (więcej informacji o poprzednim zjeździe i jego uczestniczkach znajdziesz TUTAJ).

Katarzyna Samocka – managerka i finansistka z wieloletnim doświadczeniem. Od początku kariery zawodowej związana z bankowością korporacyjną. Od dekady pracuje dziale bankowości inwestycyjnej i finansowania nieruchomości. Posiada bogate doświadczenie i wiedzę bankową oraz korporacyjną. Zainteresowana zrównoważonym finansowaniem. Posiada certyfikat  CFA ESG. Absolwentka  IV edycji studiów Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe ALK.

Ela Wyraz – liderka, działaczka społeczna, inżynierka oraz pasjonatka nowych technologii i innowacji. Obecnie pracuje w obszarze danych i sztucznej inteligencji jako PMO Data&AI Chapter w Orange Polska.

Tym razem każda absolwentka mogła zaprosić znajome kobiety, były więc także z nami:

Weronika Ławniczak – pomysłodawczyni CEO  Instytut Zdrowia i Urody Holispace w Warszawie, terapeuta, mentor w zmianie, trener kompetencji miękkich. Ukończyła studia na Akademii Leona Koźmińskiego – Dobrostan  i zdrowie w organizacji. Opracowała „Self Immersion Method”  oraz przewodnik „5 kroków do witalności”. Łączy dobrostan i biznes, włączając koncepcję i strategie wellbeingowe w organizacjach.

Barbara Dąbrowska – dyrektorka, doktorantka WAT, wykładowca WSB MERITUM w Warszawie na studiach podyplomowych Kadry i Płace, opiekun merytoryczny studiów podyplomowych Rachunkowość w praktyce i Rachunkowość dla zaawansowanych. Przekazywanie wiedzy podczas wykładów i wzbudzanie zainteresowania wśród studentów profesjonalnym wykonywaniem zawodu Głównego Księgowego, jest jej pasją. Absolwentka studiów MBA UW akredytowanych przez przez Bloomsburg University of Pennsylvania i Bergische Universität Wuppertal.

Marta Radzik-Maj – dziennikarka i redaktorka, od ponad 20 lat związana mediami („Naj”, „M jak Mama”, „Zdrowie”, Mjakmama.pl , prowadzi też Fan Page Marta RM poleca ). Współpracuje z wydawnictwami książkowymi i instytucjami kulturalnymi, zajmuje się doradztwem medialnym: pomaga firmom i osobom prywatnym w kontaktach z mediami, w promocji marki i kreowaniu wizerunku.

Uczestniczki mogły też skorzystać z potencjału i wiedzy absolwentek I-IV edycji studiów. Edukacja, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem przez LiderShe, jest to jedna z sześciu wartości i założeń klubu (oprócz promocji, rozwoju, integracji, networkingu i charytatywnego wsparcia).

Ważnym punktem II Kongresu byli też goście

Pierwszym z nich był Jacek Feduszka, doktor historii, który opowiadał o bogatej historii Zamościa i jego mieszkańcach. Uczestniczki Zjazdu wędrując urokliwymi uliczkami miasta Zamościa, podziwiały doskonale zachowany pierwotny stan zabudowy, fortyfikacje i liczne budowle łączące włoskie i środkowoeuropejskie tradycje architektoniczne. Podziwiały nie tylko kulturę i dziedzictwo, a także otwartość i przychylność ludzi.

Z uwagi na warunki pogodowe, drugiego dnia zamiast rejsu żaglówką po jeziorze Nielisz uczestniczki wybrały się na spacer po Zamościu. Zaciekawione opowiedzianą przez dr. Jacka Feduszka historią zabytkowego budynku przy ulicy Ludwika Zamenhofa, zdecydowały się odwiedzić to miejsce. W odrestaurowanym budynku starej mykwy dzisiaj znajduje się Hotel77 i Club77. To miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, tworząc zarazem niepowtarzalny klimat. Dzięki przychylności managerki hotelu pani Barbary i jej właściciela pana Czesława, gościnie mogły pobyć w tym miejscu dłużej. Spotkanie było niezapowiedziane i spontaniczne, tym bardziej jest miło, że pani Barbara i pan Czesław znaleźli czas w niedzielne przedpołudnie na wspólną kawę i pasjonującą opowieść o historii i współczesności tego miejsca. Czas przeznaczony drugiemu człowiekowi jest bezcenny. Za to LiderShe szczególnie dziękują.

Fotorelacja to nie tylko zatrzymany na dłużej obraz wspomnień, to również pozytywne emocje zatrzymane w sercach uczestniczek spotkania.

MERYTORYCZNIE

Tematem przewodnim Kongresu był GenAI – generatywna sztuczna inteligencja, która wkracza do naszego życia dużymi krokami.

Według IBM Institute for Business Value to najwyższy czas na zaznajomienie się z GenAI przez C-Level liderek i liderów oraz jej wykorzystanie w biznesie m.in. w celu ograniczenia konkurencyjności, redukcji kosztów w organizacji, a tym samym opłacalności przedsięwzięć biznesowych na większą skalę.

Podczas II Kongresu Klubu Absolwentek APK LiderShe nadeszła więc okazja, aby wejść w świat GenAI. W drogę tą uczestniczki wprowadziła Ela Wyraz, która na co dzień koordynuje proces eksperymentowania z generatywną sztuczną inteligencją w Orange Polska.

W trakcie spotkania poruszone zostały tematy:

  • – model działania GenAI,
  • – potencjalne ryzyka związane z jej wykorzystaniem,
  • – możliwych obszarach zastosowania.

Nie obyło się też bez praktycznego podejścia do generowania tekstów i obrazów. Aplikacje ChatGPT to przyszłość i odmienne podejście do pracy w biznesie vs tradycyjny model biznesowy.

World Economic Forum przewiduje, że 44% umiejętności pracowników zostanie zdewaluowanych w latach 2023-2028 – to o 9 punktów procentowych więcej niż w ostatniej pięcioletniej prognozie. Przewiduje się również, że AI może jeszcze powiększyć te statystki.  By nie pozostać „w tyle” już teraz należy identyfikować obszary, w których zastosowanie może znaleźć generatywna sztuczna inteligencja, jak również rozwijać pracowników, którzy będą w stanie wdrażać i stosować nowe rozwiązania. 1).

Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe na uczelni Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie w tegorocznym, prestiżowym rankingu programów Executive Education, organizowanym przez brytyjski Financial Times, znalazła się wśród 50 TOP programów na świecie na 1. miejscu w Europie Środkowowschodniej-Wschodniej (CEE). Absolwentki Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe znalazły się wśród ankietowanych. To dowód na to, że – program studiów APK LiderShe został dostrzeżony i doceniony na arenie międzynarodowej i należy do najlepszych studiów podyplomowych na świecie oraz plasuje się na miejscu 1. w CEE. i jest nr 1 w CEE. Pomysłodawczynią i kierowniczką studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe  jest dr Anna Kieszkowska-Grudny, w tym roku od października rusza już VI edycja.

Więcej informacji o poprzednim zjeździe Klubu Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe i jego uczestniczkach TUTAJ

1. Źródło: https://www.ibm.com/thought-leadership/institute-business-value/en-us/report/augmented-workforce