Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.  Decyzją Rady Programowej Forum Ekonomicznego, Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego 2020 został Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Daniel Obajtek przeszedł w biznesie długą drogę, znaczoną kolejnymi sukcesami. Słów uznania nie szczędził prezesowi PKN Orlen Jacek Sasin, wicepremier i Minister Aktywów Państwowych.

Daniel Obajtek jest prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PKN ORLEN od 6 lutego 2018 roku. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 roku, pełnił funkcję Prezesa Zarządu Grupy Energa S.A. W 2017 roku zysk netto spółki wzrósł pięciokrotnie, a firma otrzymała tytuł „Spółki roku” notowanej na WIG20. Wzrost kursu akcji notowanych na GPW sięgnął 38 procent. W latach 2016–2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, usprawniając procesy związane z wydatkowaniem wielomiliardowych środków z funduszy unijnych i krajowych oraz optymalizując koszty funkcjonowania ARiMR. Od lipca 2016 do lutego 2018 był członkiem Rady Nadzorczej spółki LOTOS Biopaliwa.

Jako Prezes Zarządu PKN ORLEN konsekwentnie realizuje misję budowy multienergetycznego koncernu.

Więcej w wydaniu drukowanym czasopisma Świat Elit 2/2020 (141)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.