Sprawdź, czy odmieniliśmy również Twoją okolicę!

W zadbanej i estetycznie zaaranżowanej przestrzeni czujemy się szczęśliwsi oraz żyje nam się lepiej. Wiemy to niemal intuicyjnie i potwierdzają to liczne badania przeprowadzone przez psychologów i socjologów na całym świecie. Wie o tym doskonale także marka Cif, która od 50 lat troszczy się o wnętrza naszych domów. Dlatego ponownie przeprowadziliśmy akcję Cif. Witaj piękna Polsko, której druga edycja właśnie dobiegła końca. W tym roku 8 miejsc w różnych zakątkach Polski zostało poddanych renowacji. 

Jednym z odnowionych miejsc jest Dom Parafialny w Murowanej Goślinie. Do tej pory, miejsce nie zachęcało swoim wyglądem. Brudna, popękana elewacja, zardzewiałe kraty, niewykończone okna… – brzmi nieciekawie prawda? A to ważne miejsce dla lokalnej społeczności, tam właśnie spotyka się lokalna młodzież, seniorzy oraz drużyna harcerska. Dodatkowo budynek pełni ważną funkcję społeczną – tam organizowane są m.in. kiermasze charytatywne. Dlatego bardzo cieszymy się, że mieszkańcom Murowanej Gośliny udało się zmobilizować i wygrać renowację w ramach akcji Cif. Witaj, piękna Polsko.

 

80% Polaków deklaruje, iż im ładniejsze jest ich miasto, tym lepiej się w nim czują. Dodatkowo, to jak wygląda otoczenie w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, poprawia relacje z innymi, podnosi poczucie bezpieczeństwa i dodaje chęci do działania. Niestety miejska rzeczywistość nie zawsze rozpieszcza nas widokiem zielonych zaułków, przyjaznych placów zabaw i zadbanych ulic oraz kamienic.  Tak też było w przypadku Świetlicy w miejscowości Czarna (woj. Świętokrzyskie). Ten zabytkowy budynek spełnia wiele funkcji – jest nie tylko świetlicą środowiskową, ale również biblioteką, odbywają się tam także wybory i inne ważne wydarzenia dla lokalnej społeczności. Niestety jego szary i smutny wygląd nie zachęca do wejścia. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców Czarnej, którzy aktywnie głosowali na tę lokalizację podczas drugiej edycji akcji Cif. Witaj, piękna Polsko, udało nam się to zmienić, a front budynku został poddany metamorfozie. Zyskał nie tylko nową elewację, ale także schody i barierkę, nie zabrakło także elementów dekoracyjnych – donic  z pięknymi kwiatami.

 

 Sprawdź na stronie www.cifwitajpieknapolsko.pl czy byliśmy również w Twojej okolicy!