Nie milkną echa i komentarze po zakończonym niedawno Pierwszym Kongresie Klubu Absolwentek APK LiderShe. Uczestniczkami były liderki, menedżerki i przedsiębiorczynie, absolwentki biznesowych studiów podyplomowych Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe w Akademii L. Koźmińskiego, członkinie Klubu Absolwentek APK LiderShe. Nie zabrakło też pomysłodawczyni i dyrektorki programowej studiów dr Anny Kieszkowskiej-Grudny, współzałożycielki Stowarzyszenia LiderShe, partnera kierunku.

Spotkanie służyło wymianie doświadczeń w obszarze przywództwa i zarządzania oraz rozwojowi kompetencji społecznych i cyfrowych, tak niezbędnych w nowoczesnym biznesie. Poruszone zostały też zagadnienia związane z tworzeniem wizerunku w mediach i współpracą z mediami. Członkinie Klubu Absolwentek APK LiderShe reprezentują różne sektory gospodarki i branże: finanse, ubezpieczenia, sprzedaż, IT, IT-Tech, produkcję, edukację, ochronę zdrowia. Pracują w firmach, korporacjach, jak i prowadzą własne firmy w formie spółek czy jednoosobowych działalności gospodarczych. Łączy je bogate doświadczenie zawodowe, cenne osiągnięcia, prestiżowe stanowiska oraz przekonanie o potrzebie ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego, a także wyzwania związane z godzeniem różnych ról życiowych.

Cykliczne spotkania klubowe pokazują, że kobiety dobrze rozpoznają potrzeby biznesu, wspierają się w przedsięwzięciach, a networking sprawia, że szeroki wachlarz kontaktów umożliwia dotarcie do innych środowisk biznesowych, płynną komunikację z decyzyjnymi przedstawicielami, a także elastyczność i szybkość w podejmowaniu decyzji i zarządzaniu wymagającymi sytuacjami.

Szkolenie medialne dla uczestniczek przeprowadziła Marta Radzik-Maj – dziennikarka i redaktorka, od ponad 20 lat związana mediami („Naj”, „M jak Mama”, „Zdrowie”, Mjakmama.pl, Fan Page Marta RM poleca ), która także współpracuje z wydawnictwami książkowymi i instytucjami kulturalnymi i zajmuje się doradztwem medialnym: pomaga firmom i osobom prywatnym w kontaktach z mediami, w promocji marki i kreowaniu wizerunku.■

Dr Anna Kieszkowska-Grudny – prezeska i współzałożycielka Minds of Hope | Instytut BezStresu, pomysłodawczyni i dyrektorka programowa biznesowych studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe, realizowanych przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego oraz Stowarzyszeniem LiderShe. Doktor nauk medycznych, psycholożka kliniczna, neuropsycholożka i psychoterapeutka, liderka, coachka i mentorka, trenerka, wykładowczyni. Absolwentka wielu prestiżowych uczelni, w tym Akademii Medycznej, Uniwersytetu SWPS, Stanford University School of Medicine, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego. Niezależna ekspertka w Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach, wiceprzewodnicząca KIS Zdrowe Społeczeństwo oraz przewodnicząca Zespołów Badania Kliniczne i Skoordynowana Opieka Zdrowotna. Pierwsza w Europie specjalistka z certyfikatem The American Institute of Stres w zakresie kompleksowej diagnozy i terapii skutków stres.

Urszula Graczyk  –  Finansistka (CFO) od ponad 20 lat zarządzająca finansami międzynarodowych spółek produkcyjnych, obecnie w firmie Keylite RW Polska odpowiada za strategię biznesu i nowe innowacyjne rozwiązania R&D, optymalizację podatkowo-kosztową, jak również za ścieżkę rozwoju i awansu członków zespołu finansowo-księgowego w kontekście nowych wyzwań dla przywódców przyszłości. Pracuje w sesjach indywidualnych jako coach i mentor relacji międzyludzkich, dzieli się wiedzą z czytania sprawozdań finansowych, jak i komunikacji w organizacji. Absolwentka Akademii Przywództwa Kobiet LiderSHE na Uczelni Leona Koźmińskiego w Warszawie, Psychologii Zarządzania i Coachingu Managerskiego w Wyższej Szkole Bankowości w Poznaniu oraz Leadership and Delegation, Coaching and Mentoring w Franklin University, Columbus, Ohio, USA. Pierwsza Kapitanka w Klubie Absolwentek APK LiderShe oraz członkini Executive Club. 

Dorota Bryś-Baranowska – finansistka  (CFO) od ponad 20 lat zarządzająca  finansami spółek produkcyjnych i usługowych, obecnie w Drukarnia Prasowa S.A. Absolwentka: Akademii Przywództwa Kobiet LiderSHE na uczelni Leona Koźmińskiego, Finansów na Uniwersytecie Warszawskim,  Zarządzania przedsiębiorstwem na SGH i Rachunkowości na  Akademii Ekonomicznej w Poznaniu; Liderka: Stream Eventy  Klubu Absolwentek Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe na ALK; Pomysłodawczyni i właścicielka FLOW-ering Dorota Bryś-Baranowska, rodzinnego, ekologicznego gospodarstwa rolnego. Miłośniczka kwiatów, ziół i ogrodów. Edukuje poprzez warsztaty oraz hortiterapię, czyli leczenie roślinami oraz kwiatami.

Marta Brędel – menedżerka analiz biznesowych i rozwoju narzędzi z branży ubezpieczeniowej, 18+ lat doświadczenia w branży telekomunikacyjnej (Orange), 4+ doświadczenia w branży ubezpieczeniowej (PZU), ponad 10 lat na stanowiskach menedżerskich w obszarach sprzedaży, rozwoju produktów i technologii oraz CRM. Posiada na swoim koncie wiele sukcesów z obszarów wdrażania rozwoju biznesu, innowacyjnych projektów technologicznych ( PZU GO, Euro 2012), zarządzania produktem i projektem, realizacji celów wynikowych, optymalizacji kosztów. Specjalizacje: rozwój biznesu, zarządzanie projektem, rozwój produktu, wdrażanie innowacji, wsparcie sprzedaży, sprzedaż, wdrażanie i rozwój nowych rozwiązań. Ukończyła z wyróżnieniem: handel zagraniczny na Wydziale Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego oraz studia podyplomowe Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe na Akademii Leona Koźmińskiego.

Paulina Brudka – doświadczona menedżerka, zwolenniczka zwinnego zarządzania projektami. Przez niemal 7 lat blisko współpracując z zarządem budowała od podstaw szkołę programowania Future Collars. Doceniona przez Forbes Women znalazła się na Forbes Power Rising List jako laureatka zestawienia „Women to Watch in 2022″. Stypendystka Stowarzyszenia LiderShe i współzałożycielka Klubu Akademii Przywództwa Kobiet. Działaczka na rzecz różnorodności i równości szans w biznesie i edukacji. Obecnie koordynuje rozwój platformy Hive Mind jako Platform Manager w TechSoup.

Patrycja Domańska – Dyrektorka Dygitalizacji Modelu Operacyjnego B2B, Orange Polska S.A. Od prawie 20 lat zajmuje się transformacją modeli biznesowych tworząc start-upy, nowe linie biznesowe oraz wdrażając duże projekty i zmiany organizacyjne. Obecnie odpowiada za transformację, utrzymanie i rozwój procesów i narzędzi dla Klientów Rynku Biznesowego Orange. Posiada doświadczenie w modelowaniu i wdrażaniu prostych i automatycznych procesów oraz narzędzi wspierających pozytywne doświadczenia Klientów.

Ewa Gidzińska – menedżerka planowania łańcucha dostaw cementu w międzynarodowej firmie produkcyjnej CEMEX. Zawodowo zajmuje się analizami w obszarze łańcucha dostaw i procesem S&OP, czyli zintegrowanym planowaniem sprzedaży i operacji. Jest absolwentką logistyki i zarządzania, ukończyła studia podyplomowe z rachunkowości zarządczej i controllingu oraz Akademię Przywództwa Kobiet LiderShe. Prywatnie jest pasjonatką gier planszowych. 

Gabriela Manastyrska – właścicielka Szkoły Języków Obcych Bacalarus w Zamościu, którą prowadzi od 1996 roku. Bacalarus jest od wielu lat liderem na lokalnym rynku, kształci rocznie ponad 1300 osób pod okiem 40 nauczycieli języków obcych i native speakerów oraz przygotowuje do międzynarodowych certyfikatów językowych Cambridge English. Pasjonatka nauczania języków obcych – w swojej firmie stworzyła wiele wyróżników i innowacyjnych działań, które przekładają się na jakość oferty szkoły oraz wpływają na sukcesy edukacyjne uczniów, np. kursy Masters dla uczniów zdolnych, Dni Naukowca, Debaty Uczniowskie w języku angielskim, zajęcia Life Skills i wiele innych. Od 2005 r. organizatorka letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Ciągle rozwija własne kompetencje związane ze strategią i zarządzaniem biznesem. Absolwentka germanistyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz Akademii Przywództwa Kobiet LiderShe na Akademii Leona Koźmińskiego.

Elżbieta Wyraz – liderka, działaczka społeczna, inżynierka oraz pasjonatka nowych technologii i innowacji. Obecnie pracuje w obszarze danych i sztucznej inteligencji jako PMO Data&AI Chapter w Orange Polska odpowiadając m.in. za identyfikację potencjału wykorzystania generatywnej sztucznej inteligencji w organizacji. Od 8 lat w ramach Polski Innowacyjnej współtworzy środowisko startupowe w Polsce, kierując m.in. projektem dotyczącym internacjonalizacji ekosystemu innowacji w Polsce oraz współtworząc pierwsze deep techowe wydarzenie w Polsce, pt. Deep Tech Summit. Przed ponad 3 i pół roku w Perspektywach budowała m.in. program startupowy dla kobiet pt. Shesnnovation Academy oraz jako Chief Coordinator największe wydarzenie dla kobiet w STEM, Tech & IT w Europie i Azji  pt. Perspektywy Women in Tech Summit. W latach 2014-2021 realizowała się jako naukowczyni i dydaktyczka na Politechnice Krakowskiej oraz aktywnie działała na rzecz środowiska akademickiego.

fot. archiwa własne uczestniczek Kongresu

Tekst ukazał się w czasopismie „Świat Elit” nr 2/2023 (150)

Magazyn można kupić w wersji elektronicznej (PDF) TUTAJ