Wystawę będzie można zwiedzać w dniach od 19 do 31 sierpnia 2024 r. w godz.10.00 – 20.00 w Zbylut Galeria I piętro Domu Mody Klif Warszawa.
Wystawa poświęcona w 20. rocznicę śmierci Krzysztofa Wojtarowicza. Artysta odszedł nagle 15 sierpnia 2004 roku w wieku 47 lat pozostawiając po sobie kilkadziesiąt płócien. Wydarzeniu artystycznym w dniu wernisażu będzie towarzyszył panel wspomnień, gdzie przyjaciele i mecenasi twórczości będą przypominać, przybliżać gościom życie i twórczość malarza.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 sierpnia o godz.18.00 w Zbylut Galeria I piętro Domu Mody Klif Warszawa.
Krzysztof Wojtarowicz urodził się w Kwidzynie 31 stycznia 1957 r. Zmarł 15 sierpnia 2004 w Warszawie. Studiował na Wydziale malarstwa warszawskiej ASP uzyskując dyplom 1981 w pracowni prof. Stefana Gierowskiego. Po ukończeniu studiów zajmował się scenografią telewizyjną. W okresie stanu wojennego nie eksponował swoich prac. W 1984 r. Założył Galerię Sztuki na Międzynarodowym Dworcu Lotniczym w Warszawie. W roku następnym był współzałożycielem Galerii TWM w Geretsried w Niemczech. Organizował wiele wystaw współpracując z artystami z Holandii, Włoch i Francji. W 1994 r. Wspólnie z Bogdanem Stodulnym założył Galerię Atelier Oddziału PTTK Warszawa – Śródmieście. W latach 1996 – 1998 pracował jako wystawiennik w Muzeum Narodowym w Warszawie. Był autorem aranżacji plastycznych wielu wystaw m.in. „Warszawa i jej muzeum”, „Koniec wieku”, „Sztuka polskiego modernizmu 1890 – 1914″, uznaną za najlepszą wystawę roku 1996, a także „Paryż i artyści polscy wokół E..Bourdella 1890 – 1918″, „Tajemnicza królowa Hatszepsut”. Wielokrotnie podróżował po Europie i Dalekim Wschodzie wystawiając tam i tworząc. Rok spędził w Amsterdamie, wiele miesięcy podróżował po Chinach, Tajlandii, Mongolii, Laosie. Jego twórczość została zauważona w środkach masowego przekazu, w telewizji polskiej, włoskiej, holenderskiej, w radiu oraz w prasie polskiej i zagranicznej.
W tym roku mija 20 rocznica śmierci artysty. Z tej okazji 22 sierpnia 2024 na scenie DM Klif odbędzie się spotkanie, które przypomni jego postać i twórczość.
Program wernisażu:
Oficjalne otwarcie godz. 18.00
- – przedstawienie artysty Krzysztofa Wojtarowicza (1957-2004), organizatorów, patronów medialnych, partnerów, sponsorów.
godz. 18.15
- – multimedialna prezentacja prac, / prowadzenie mecenasa sztuki Bogusław Żurek
- – Panel Wspomnień, w którym między innymi wezmą udział :
* Maria Albin
* Ewa Łaniecka
* Anna Sobol
* Włodzimierz Kotłowski
* Jacek Rostocki
* Andrzej Supron - – Chwila na pytania od przybyłych gości i wspólne zdjęcia
godz.19.30
- – Lightbox prezentacja z pracami Krzysztofa Wojtarowicza – prowadzenie mecenas sztuki Bogusław Żurek
godz.19.35
- – na 1 piętrze w Restauracji Wiking zostanie podany na tort na okoliczność wernisażu, przygotowany przez Cukiernię Babeczki
- – możliwość zwiedzania galerii sztuki Zbylut Galeria
- – kiermasz książek o sztuce ze zbiorów artysty
- – istnieje możliwość skorzystania z restauracji Wiking lub kawiarni John&cafe mieszczących się obok sceny DM KLif
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia w DM Klif, nakręcimy film upamiętniający wspomnienia o Krzysztofie Wojtarowiczu, następnie opublikujemy go w mediach społecznościowych.
Informacje:
Wernisaż pt. „Krzysztof Wojtarowicz – Malowanie, sposób na życie” odbędzie się 22 sierpnia 2024 r. godz. 18.00 w Zbylut Galeria, ul. Okopowa 58/72 Warszawa.
Wystawę obrazów i zdjęć Krzysztofa Wojtarowicza (1957-2004) będzie można zwiedzać w od 19 do 31 sierpnia 2024 r. w godz. 10.00-20.00.
Wystawie będzie towarzyszył kiermasz książek o sztuce ze zbiorów artysty.
Kurator wystawy:
Julian Wojtarowicz
Organizatorzy:
Dom Mody Klif, Klub Integracji Europejskiej, Zbylut Galeria, Karl Lagerfeld Private Klub
Patronat medialny objęły:
Artinfo.pl, Stowarzyszenie Polskich Mediów, La Vie Magazine, Agencja Informacyjna,
VIP Magazyn, Przedsiębiorcy@eu
Partnerzy:
Warszawska Izba Gospodarcza ADA Oprawa Obrazów, Panelco.art, Caterina Leman, Restauracje Wiking, Dr Beata Dethloff | Medycyna estetyczna | Trychologia | Dietetyka, Cosinus – szkoły policealne i licea dla dorosłych