Reklama
Kto najlepiej scharakteryzowałby, kto najlepiej by opisał, kto w najbardziej okrutny, dosadny, kpiący sposób powiedział, co myśli o tym, co się w Polsce dzieje? Domyślcie się Państwo, na razie wam tylko powiem, że właśnie w styczniu obchodziliśmy 123 rocznicę jego urodzin. Nie tak dawno w tym miejscu opisałem program pewnej partii usiłującej niegdyś rozpocząć działalność w Czechach. Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Kandydatem do parlamentu tego ugrupowania o jakże słusznej nazwie był właśnie nasz bohater. Ponieważ czekają nas wkrótce wybory, jest chyba na czasie przypomnieć, jak się kandydat reklamował. Może zmusi to do aktywniejszego i barwniejszego działania naszych specjalistów od reklamy.
 
Miliony różnych kandydatów
Chcą okpić dobroduszny lud.
I by dochrapać się mandatów,
łgarskich obietnic sypią w bród.
Niby satrapa, zbir niegodny,
Chcą gwałtem zmieniać ludzi los.
Pragniesz by postęp był łagodny?
A więc na Haszka oddaj głos!!!
Już więc wiemy, o kogo chodzi i jaki jest stosunek „tego kogoś” do innych polityków. Haszek podczas jednego ze swych licznych wystąpień powiedział: „Głowy wielu ludzi to próżne garnki”. A to sformułowanie rozumiał tak:
„Pierwszym, który uformował naczynie z gliny, był bez wątpienia nasz Wszechmogący Pan. Bo jak wiadomo z Pisma Świętego, Pan Bóg stworzył mężczyznę z gliny i wdmuchnął mu w nozdrza tchnienie życia, a ów twór stał się żywą istotą. Z tego można wywnioskować, że to, co Pan Bóg stworzył z gliny, było… naczyniem, które wymagało dmuchnięcia w dziubek, aby zmieniło się w człowieka. Prawdopodobnie stąd przysłowie, że głowy wielu ludzi to próżne garnki…”
Dlaczego po raz kolejny wspominam Jarosława Haszka? Może i dlatego, że jesteśmy właśnie świadkami nowej polsko-czeskiej wojenki. Tym razem dotyczącej… żywności, a może i dlatego, że generalnie na linii Warszawa–Praga odczuwam zastój miłości, brak choćby właściwych stosunków. 
 
Więcej w numerze
Foto: freeimages.com / Chemtec

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo