Reklama
Jolanta Madej, propagatorka piękna Ziemi Częstochowsko-Wieluńskiej, malarka urodzona w Dąbrowie Górniczej, od wielu lat związana z regionem częstochowskim (mieszka w Janowie), absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Grafiki w Katowicach (1982 r.) oraz Studiów Podyplomowych w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego (2003 r.), członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Jurajskiego Fotoklubu RP – Stowarzyszenie Twórców. Twórczość z zakresu malarstwa, rysunku i projektowania.
 
30 października 2013 r. w Filharmonii Częstochowskiej uroczyście obchodziła 30 lat pracy twórczej. Artystka jest panegirystą piękna polskiej przyrody, w tym z dużym akcentem Jury Krakowsko-Częstochowską. Jej obrazy (olejne i pastele, w których się specjalizuje) cechuje realizm. Motywy dominujące w jej twórczości to przyroda, kwiaty, obiekty architektoniczne. Przedstawia je w swój charakterystyczny sposób, skupiając się na przekazie emocji i wrażeń oraz ciepła i nostalgii. Artystka pokazuje świat piękna i wartości; ładu, subtelności, mądrości, poetyckiej impresji. Taki świat chce zatrzymać, dla siebie i dla innych. Obrazy Jolanty Madej zyskują uznanie krytyków malarstwa i zwykłych odbiorców sztuki. Autorka doceniana jest za ich prostolinijność, a zarazem głębię przekazu, poruszającą zmysły i wyobraźnię. Podkreślane są głównie dobry warsztat i wnikliwość artystycznego postrzegania. 
Malarka jest współorganizatorką imprez środowiskowych: 700-lecie Złotego Potoku, 300-lecie Janowa. Swoją pracę twórczą prezentowała w programach telewizyjnych: „Czas Relaksu” (TVP1), „Tropiciele” (TVP3). Promuje Wyżynę Wieluńską, jej walory kulturowe, geologiczne i historyczne oraz „Szlak Bursztynowy”.
W okresie 2003‒2014 brała udział w ponad trzydziestu wystawach indywidualnych, zbiorowych i poplenerowych, organizowanych przez Okręg Częstochowski ZPAP-BWA w Częstochowie, na szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej (w Złotym Potoku, Olsztynie, Nieznanicach), a także w Sosnowcu, Trzebini, Katowicach, Konopnicy, Wałbrzychu, Świdnicy, Sieradzu, Wieluniu, Krakowie i w Warszawie. 
 
Foto: archiwum artystki
Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo