Reklama
To nowa seria wydawnicza Wytwórni Muzycznej MTJ prezentująca starannie dobrany zestaw utworów różnych gatunków. 6 października ukazał się pierwszy na rynku produkt z tej serii. „Disco Classics” to trzypłytowa składanka, na której znajdziemy wybór największych przebojów muzyki disco, hity wspaniałych wykonawców takich jak Diana Ross, Hot Chocolate, Chic, a także wielu innych znanych artystów muzyki tanecznej.
 
W latach siedemdziesiątych mówiło się już o kulturze dyskotek, a popularność zjawiska sprawiła, że wielu artystów z kręgu soulu zaczęło tworzyć muzykę specjalnie z myślą o prezentacji w takich miejscach, jak Studio 54 i Leviticus w Nowym Jorku, Studio One w Los Angeles, The Library w Atlancie i setkach innych w całym kraju. Hipnotyzującą prostym tanecznym rytmem, ale urozmaiconą elementami różnych gatunków, od soulu przez salsę po psychodelię, zawsze bogato aranżowaną, z użyciem licznych instrumentów perkusyjnych, syntezatorów i brzmień orkiestrowych. Zdaniem przeciwników banalną, efekciarską i przewidywalną, ale w rzeczywistości zmysłową, uwodzącą rytmem, pełną świeżych, zaskakujących rozwiązań brzmieniowych. Nieoczywistą, bo jak napisał o niej znany krytyk Barry Walters „To muzyka, która nie przestrzega żadnych reguł poza jedną: musi nadawać się do tańca”.
Muzyka disco z czasem ewoluowała i objawiła się w postaci nowych stylów, takich jak rave, electro, dance punk czy nu-disco. Żadna z jej odmian nie ma w sobie jednak tyle witalności co klasyczna, ta właśnie, którą mamy przyjemność Państwu zaprezentować.
 
Więcej w numerze
 
 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo