Reklama

Małgorzata Heintze-Paszkowicz maluje różnorodną tematykę, w tym pejzaże, martwą naturę, kwiaty i portrety. Jej malarstwo cechują ekspresja i wyrazista kolorystyka. Swym obrazom nadaje zróżnicowaną fakturę.

Zainteresowania artystyczne rozszerzyły się w ciągu ostatnich lat. Jest miłośniczką muzyki, a zwłaszcza twórczości Fryderyka Chopina. Od 2010 r., czyli od momentu 200. rocznicy urodzin wielkiego pianisty i kompozytora – zainspirowana muzyką – zaczęła malować portrety, a także pejzaże i ludzi z jego otoczenia. Tak powstało około 150 obrazów o tej tematyce.

Portrety Fryderyka Chopina w sposób szczególny przyciągają uwagę zwiedzających wystawy. Do chwili obecnej odbyło się kilka wernisaży artystki połączonych z koncertami chopinowskimi. Występowali na nich wybitni pianiści, m.in.: Jerzy Maciejewski, Marek Bracha, a także młody utalentowany pianista Maciej Wota.

Ostatni wernisaż malarki, połączony z koncertem chopinowskim, miał miejsce 5 stycznia 2014 r. w Galerii na Smolnej 9 

w Warszawie, w Domu Kultury Śródmieście. Kolejna wystawa planowana jest na 2015 r. w czasie Konkursu Chopinowskiego. Kilka obrazów artystki pozostało na stałe w Żelazowej Woli kilka w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie, a także dwa obrazy na Uniwersytecie Muzycznym, na Wydziale Instrumentalno-Muzycznym w Białymstoku.

Obrazy artystki w kolejnych latach były prezentowane na 24. wystawach indywidualnych w wielu warszawskich galeriach, bibliotekach, klubach i domach kultury.

Brała też udział w kilku wystawach zbiorowych, m.in. w Zachęcie w 1985 r. w ramach prezentacji Warszawskiego Środowiska Plastycznego, w Wystawie Warszawskiej Dekady Sztuki w 1992 r., w Galerii DAP przy ul. Mazowieckiej w Warszawie w 2005 r.

 

Małgorzata Heintze-Paszkowicz – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (rok ukończenia: 1978). Dyplom uzyskała na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Aneks do Dyplomu (z linorytu) zdobyła na Wydziale Grafiki w Pracowni Haliny Chrostowskiej. Po studiach, poza malarstwem, zajęła się też biżuterią artystyczną, którą projektowała i wykonywała ponad 20 lat. Jej pierwsza wystawa prac malarskich odbyła się w 1975 r. w Klubie przy ul. Wiśniowej w Warszawie.

Foto: archiwum artystki
Opracował: Marek Klimaszewski

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo