Reklama

Z okazji 35. rocznicy Rewolucji islamskiej w Iranie oraz 540. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych z Polską, J.E. Samad Ali Lakizadeh, Ambasador Islamskiej Republiki Iranu, zorganizował spotkanie w celu celebrowania tych wydarzeń. Spotkanie odbyło się w ekskluzywnych wnętrzach warszawskiego hotelu Sofitel, w którym zgromadziło się tego wieczoru wielu znamienitych gości ze świata dyplomacji, polityki i kultury.

Rewolucja islamska doprowadziła w 1979 r. do przekształcenia Iranu z monarchii konstytucyjnej w republikę islamską. W Teheranie, stolicy Iranu, 35. obchody tego wydarzenia zgromadziły setki tysięcy ludzi, którzy przyszli wysłuchać okolicznościowego przemówienia prezydenta kraju Hasana Rowhaniego.

Mało kto wie, że polsko-irańskie relacje są tak długie i od wielu lat układają się bardzo pozytywnie. Iran to jedno z dwóch państw, które nie uznało rozbiorów Polski. Stosunki dyplomatyczne tych państw sięgają 1474 r., kiedy to nastąpiła wymiana listów między ówczesnymi władcami. Natomiast wymiana handlowa trwa już około 100 lat!

 

Wieczór zakończył się doskonałym poczęstunkiem i rozmowami na tematy związane z obecną sytuacją na świecie.

Foto: archiwum redakcji

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo