Reklama

W warszawskim Klubie Kultury Saska Kępa odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji Święta Narodowego Republiki Serbii. Gospodarzami spotkania byli J.E. Radojko Bogojević, Ambasador Serbii w Polsce wraz z małżonką. Na spotkanie przybyło wielu znamienitych gości, wśród których można było dostrzec m.in.: abp Celestino Migliore, posła Tadeusza Iwińskiego czy też J.E. Aleksandra Alekseeva, Ambasadora Federacji Rosyjskiej. W spotkaniu wzięło także udział kilku serbskich studentów, którzy obecnie studiują w Polsce.

J.E. Radojko Bogojević w swoim wystąpieniu otwierającym spotkanie nawiązał do Święta Narodowego Serbii, które jest obchodzone co roku dnia 5 lutego, ku czci dwóch ważnych wydarzeń z historii tego kraju. Pierwsze z nich to walki o niepodległość państwa serbskiego z 1804 r., natomiast drugie dotyczy podpisania konstytucji w 1835 r. Warto przypomnieć, że w latach 1459-1804 Serbia należała do Turcji, jednak po dwóch powstaniach, zaczęła przyjmować stopniowo swój obecny kształt terytorialny. Goście mogli wymieniać swoje spostrzeżenia na tematy historii oraz przyszłości kraju, a licznie zgromadzeni przedstawiciele dyplomacji różnych państw, dyskutowali również na bieżące tematy polityczne m.in. sprawy akcesji Serbii z Unią Europejską.

Foto: archiwum redakcji

 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo