Reklama
podpalacz_1Na temat pozyskiwania informatorów, weryfikowania pozyskiwanych wiadomości oraz tajników pracy dziennikarza śledczego w wywiadzie rzece, zatytułowanym „Zawód: dziennikarz śledczy”, rozmawia z Cezarym Gmyzem Piotr Gociek.

„Trotyl na wraku Tupolewa”, to artykuł „Rzeczypospolitej”, który na długo pozostanie w pamięci nie tylko dziennikarzy, ale i całej Polski. Jego autor Cezary Gmyz został po jego publikacji wyrzucony z redakcji oraz zainicjował debatę społeczną na temat rzetelności dziennikarstwa w Polsce. Już sam ten fakt świadczy o tym, że Gmyz to dziennikarz nietuzinkowy. Do dzisiaj opinia publiczna nie ma pewności, czy substancje wybuchowe znajdowały się w samolocie prezydenckim lecącym do Smoleńska, czy nie.Do dzisiaj nie wiemy, kim byli informatorzy dziennikarza, którzy przekazali mu tak sensacyjne wiadomości. Jedno jest jednak pewne, Cezary Gmyz nieustępliwie potwierdza napisane przez siebie informacje oraz podkreśla, że każde zdanie zawarte w jego publikacji ma potwierdzenie przynajmniej w kilku wiarygodnych źródłach.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo