Reklama

Rozmowa z Iwoną Ostrowską, malarką i współwłaścicielką GaleriaOK.pl


na_styku_1Jak można przeczytać na stronie internetowej www.iwonaostrowska.pl, uprawia Pani malarstwo olejne, a także zajmuje się projektowaniem graficznym folderów, plakatów, znaków graficznych (www.humbak.pl). Proszę powiedzieć, jaka forma wyrażania siebie poprzez sztukę jest Pani najbliższa?
n Malarstwo jest najlepszą formą wyrażania siebie, to lekarstwo na wszystko. Podczas tworzenia czuję się tak, jakbym była na scenie, jak aktor, który gra najważniejszą rolę w przedstawieniu. Gdy obraz zostaje skończony, wszystkie światła gasną.

Na internetową galerię Pani obrazów składają się działy zatytułowane m.in. ”Kobieta słodka”, ”Kwiatony”, ”Portrety”... Wszystkie zamieszczone tam prace cechują znamienne dla natury kobiecej nostalgia i rozmarzenie. Czy to oznacza, że adresatkami Pani twórczości są właśnie kobiety?
Sztuka jest sztuką codzienności, wnosi ład do chaosu, w jakim żyję. Pokazuję piękno skierowane do ludzi codziennych i do tych, którzy wznoszą się ponad innych. Chcę dodać, że moje prace powstają na styku umysłu i serca. Daje to mnie, artystce, jak i oku widza, który na nie patrzy, wytchnienie, spokój, radość przeżywania sztuki. Żeby to wszystko przyjąć i polubić, trzeba nie tyle wprawnego oka, bo takie wie, jak obrazy powstawały, i wie też, ile trudu trzeba włożyć, by powstały, ale odwołuję się do wrażliwości na otaczającą rzeczywistość.

Więcej w numerze
fot. archiwum artystki

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo