Reklama
duch_w_sieciJak przekierować rozmowę na koszt odbiorcy? Jak zdobyć strzeżone informacje w firmie telekomunikacyjnej w ciągu kilku minut? Jak kontrolować każdy ruch służb federalnych? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań zdradza w swojej autobiografii najsłynniejszy haker świata – Kevin Mitnick.

Urodzony 6 sierpnia 1963 roku w Kalifornii, Kevin Mitnick, jest jednym z niewielu komputerowych włamywaczy, który nie czerpał żadnych korzyści materialnych z tzw. crackingu. W dodatku oprócz nietuzinkowych zdolności w obsłudze telefonów i komputerów, do perfekcji opanował socjotechnikę, czyli zdobywał informacje przydatne do włamań poprzez umiejętność pozyskiwania od ludzi pożądanych wiadomości. Wielokrotnie skazywano go na pobyt w więzieniu, gdzie również potrafił dzwonić bez żadnych ograniczeń, mimo zakazu władz. Od momentu swojego ostatniego pobytu za kratkami, haker przeszedł metamorfozę. Od tej pory współpracuje z największymi firmami w kraju i na świecie, którym pomaga wzmacniać systemy antywłamaniowe oraz wykłada na najbardziej prestiżowych uczelniach, gdzie przekazuje swoją wiedzę na temat hakowania i socjotechniki. W 2002 roku wydał swoją pierwszą książkę Sztuka podstępu, w której zdradził tajniki metod inżynierii społecznej oraz sposoby, jak się bronić przed socjo-atakami. Jego najnowsza książka Duch w sieci od razu zdobyła tytuł bestsellera w Stanach Zjednoczonych, gdyż jest to ciekawy zapis nietypowej drogi życiowej jaką wybrał chłopak z Kalifornii.

Więcej w numerze

Foto: Pascal

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo