Reklama
swiateczna_opowiescBoże Narodzenie należy do świąt wyjątkowo sensualnych, oddziałujących z niezwykłą siłą na wszystkie zmysły jednocześnie. Kusi zapachami, oczarowuje kształtami, zaskakuje fakturami, zachwyca kolorami.

Co roku, między 24 a 26 grudnia, na ważności zyskują emocje – bliskość, radość i spokój. Ale prawdziwie świąteczną atmosferę tworzy dopiero idealnie zaaranżowana przestrzeń, w której pierwsze skrzypce odgrywają starannie dobrane detale. Pierwszym zwiastunem zbliżających się świąt, już od połowy listopada, jest charakterystyczny wystrój miast. Ceremonialne szaty przywdziewają wówczas instytucje, centra handlowe, hotele i restauracje. Do dyspozycji dekoratorów pozostają girlandy świerkowe, choinki giganty przypominające budowle oraz lampki, węże świetlne i oświetlenie typu LED. Tu, bardziej niż trendy, liczy się spektakularny efekt oraz nowoczesne technologie wytwarzania dekoracji i sposoby montażu poszczególnych elementów.

W tym roku do stworzenia bajkowej scenografii pomieszczeń posłużą świece i lampiony, fantazyjne bombki, stroiki, girlandy, gwiazda betlejemska, imitacje zimowych roślin jak ostrokrzew czy cis i oczywiście choinka – tradycyjna lub stylizowana.

Dekoratorzy zachęcają, by w okresie świąt ozdobić stół, okna, fotele i miejsca na powitanie gości – drzwi i przedpokój. Świąteczna
aranżacja ma bowiem przypomnieć czas dzieciństwa i zapisać się na zawsze w pamięci uczestników celebracji.

Więcej w numerze

Foto: Almi Decor, Komozja

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo