Reklama
Rozmowa z Dominiką Zioło, wokalistką

muzyka_towarzyszylaZacznijmy od początku. Skąd wzięła się fascynacja muzyką i chęć, żeby potem zająć się nią profesjonalnie?
Chyba nie będę oryginalna mówiąc, że takie pragnienie zrodziło się we mnie już jak byłam dzieckiem. Chęć tworzenia, obcowania ze sztuką młody człowiek realizuje poprzez różne pasje. Mnie zawsze interesował śpiew, i w tym kierunku się rozwijałam. Jako dziecko chodziłam do kółek artystycznych, zdarzało mi się występować w radiu, w telewizji w programach dziecięcych. Później zapisałam się do szkoły muzycznej, a następnie studiowałam na Akademii Muzycznej. Muzyka towarzyszyła mi od najmłodszych lat.

Wybór Akademii Muzycznej w Katowicach nie był przypadkowy?
Nie był przypadkowy z kilku względów. Pochodzę z Katowic, dlatego poniekąd padło na tę uczelnię. Aczkolwiek dopiero w klasie maturalnej zdecydowałam, że będę zdawać na Wydział Wokalno-Aktorski. Miałam nieco inne plany związane ze studiami, myślałam o architekturze, ale moja nauczycielka śpiewu zachęcała mnie do tego, abym rozwijała swoje umiejętności wokalne, właśnie studiując na Akademii. Po rozmowach z nią zdecydowałam się na ten krok, było to dla mnie duże wyzwanie. Po drodze skończyłam jeszcze inne studia – organizację produkcji filmowej i telewizyjnej, również w Katowicach.

Więcej w numerze

Foto: Bartek Sejwa

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo