Reklama
artystyczne_pasjeWychowałam się w rodzinie artystycznej, moja matka (Maria Putiatycka z d. Mogilnicka pv. Iwaszkiewicz) skończyła Wydział Malarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Mieszkałam w Puszczykówku, miejscowości w sercu Wielkopolskiego Parku Narodowego, w dworku z pięknym ogrodem, położonym na wzgórzu. Ten romantyczny Polski pejzaż, rodem z obrazów Jacka Malczewskiego, towarzyszył mi przez całe dzieciństwo. Moją pasją była najpierw fotografia. Dokumentowałam życie moich bliskich (m.in. nieżyjącego Ojca), robiąc odbitki z klisz i poznając w ten sposób bolesną historię mojej rodziny.

Wybrałam powołanie artystyczne. Dzięki poświęceniu i wytrwałości stałam się malarką. W swojej twórczości koncentruję się na przekazywaniu emocji, obserwacji przyrody, skupiam się na problemach koloru, formy, przestrzeni i światła. Aby osiągnąć zamierzony cel, wykorzystuję różne środki wyrazu, począwszy od realizmu, a kończąc na abstrakcji. Poszukuję nowych rozwiązań w malarstwie, posługuję się różnymi technikami: od pasteli suchych i olejnych, akwareli, poprzez grafikę, do fotografii. Tradycje graficzne, jakże ważne w rodzinie Putiatyckich, są dla mnie wyzwaniem, bowiem mój Ojciec prowadził Zakłady Graficzne w Poznaniu. Ale największą moją pasją jest malarstwo olejne. Staram się, by obrazy wyrażały osobisty stosunek do tego, co tworzę.

Więcej w numerze

Foto: archiwum własne malarki

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo