Reklama
zaczelo_sie_niewinnieRozmowa z Mikołajem Kotyczką producentem muzycznym i liderem zespołu Mistic

MISTIC to zespół, który powstał w 2005 roku. Co zdarzyło się 7 lat temu, że postanowiliście założyć tak oryginalną grupę?
Wszystko zaczęło się dość niewinnie, podczas nagrywania coverów płyt zespołu Gregorians, chciałem sprawdzić jak by w takiej stylistyce zabrzmiały polskie przeboje. Pierwszy utwór, który mi się od razu skojarzył, że mógłby się sprawdzić w stylu gregoriańskim to utwór „Żałuję” z repertuaru Eweliny Flinty – zaśpiewałem fragment i od razu postanowiłem zrobić cały album, teraz mamy na koncie 4 albumy i kolejne plany wydawnicze.

Czy możecie zdradzić, kto dokładnie tworzy MISTIC? Na Waszej stronie internetowej nie ma na ten temat żadnej wzmianki.
Główny, nierozrywalny człon zespołu to tandem autorski Mikołaj Kotyczka oraz Ireneusz Gajdosz. Z Irkiem znamy się już ponad 10 lat. Można powiedzieć, że rozumiemy się prawie bez słów. Mamy bardzo zbliżone gusta muzyczne. Bardzo ważnym elementem zespołu stał się tenor Piotr Koprowski, który współpracuje z nami od płyty Glorifi ca. Reszta zespołu bywa ruchoma.

Już rok po powstaniu MISTIC wydaliście płytę z Waszymi aranżacjami znanych polskich piosenek zespołów tj. Bajm czy O.N.A. W jaki sposób dobieraliście materiał na płytę?
Rok powstania zespołu media różnie interpretują. Pomysł na MISTIC powstał w 2005 roku, ale za początek istnienia zespołu uważamy wydanie pierwszej płyty, czyli rok 2006. Jeżeli chodzi o dobór utworów, to szukałem przede wszystkim znanych, melodyjnych utworów, które dobrze zabrzmią zaśpiewane w takim stylu.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo