Reklama
royal_cup
Pokazy kawaleryjskie Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. Józefa Piłsudskiego, pokazy kadryli barokowych Akademii Sztuki Jeździeckiej, konkurencje w ujeżdżeniu – wszystko to można było podziwiać 19 sierpnia 2012 roku na hipodromie w Łazienkach Królewskich w Warszawie – najpiękniejszym parku stolicy Polski.

Podczas trzeciej już edycji imprezy Royal Cup 2012 zawodnicy rywalizowali w tak zwanym ujeżdżeniu. Ujeżdżenie porównywane jest to do tańca, wymaga zarówno od zawodnika, jak i konia precyzji i wyczucia. To jedna z najtrudniejszych dyscyplin jeździeckich. Jednocześnie, obok skoków przez przeszkody i wszechstronnego konkursu konia wierzchowego, jest to jedna z trzech dyscyplin olimpijskich. Można powiedzieć, że o wynikach decyduje zgranie konia i jeźdźca.
Wszyscy, którzy przybyli 19 sierpnia do Łazienek, oprócz zawodów, mogli podziwiać także imponujące pokazy kawaleryjskie. Jeźdźcy w mundurach z dwudziestolecia międzywojennego zaprezentowali między innymi szarżę.

Karolina Wajda, twórczyni ASJ, mówi: – Stworzyłam Akademię między innymi po to, aby nigdy nie ustały moje kontakty z ludźmi, których pasją są konie. Na przestrzeni lat spotkałam na swojej drodze osoby bardzo utalentowane i każda z nich wniosła do ASJ i pozostawiła po sobie coś cennego. Akademia daje możliwość rozwijania umiejętności jeździeckich w ujeżdżeniu i tresurze, jednocześnie nie ograniczając nas regułami sportu wyczynowego.

Kolejne zawody już 23 września. Jeźdźcy będą wtedy rywalizowali w skokach. Wszystkie imprezy w ramach Royal Cup 2012 pozostają bezpłatne dla widzów. Wydarzenie jest zorganizowane przez Akademię Sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo