Reklama
oslona_przed_niewidzialnymFirma ESO jest znana w Nowogardzie głównie jako dystrybutor sprzętu fryzjerskiego i wyposażenia salonów fryzjerskich. Jej właścicielem jest pan Stanisław Osajda, który ponadto jest znany jako lokalny społecznik i przedsiębiorca. Niewielu jednak wie, że pan Osajda i jego firma zajmują się również unikalnym zagadnieniem jakim jest zaprojektowanie i przygotowanie produkcji kombinezonów chroniących przed szkodliwym oddziaływaniem pola elektromagnetycznego.
O tej ciekawej aktywności rozmawiam z panem Osajdą.

Wszyscy wiemy, że kombinezony ochronne mają za zadanie ochronę zdrowia przed różnymi czynnikami, jakie są generowane przez działalność przemysłową człowieka. Jak to się stało, że jako pierwszy w kraju zajął się pan produkcją i dystrybucją kombinezonów chroniących przed działaniem pola elektromagnetycznego?
Od dawna interesowało mnie zagadnienie związane z ochroną zdrowia ludzkiego. Przecież zawsze życzymy sobie przy rożnych okazjach zdrowia. Jednak, aby takie życzenie miało sens, należy też zabiegać o właściwe warunki, by to upragnione zdrowie nie było zagrożone. Dzięki moim kontaktom zawodowym dowiedziałem się, że nikt w kraju nie produkuje odzieży chroniącej przed zagrożeniami ze strony promieniowania pola elektromagnetycznego, którego skutki działania są bardzo niekorzystne dla organizmu ludzkiego.

Na czym polega szkodliwość tego promieniowania? Przecież wiemy, że pole elektromagnetyczne może mieć zastosowanie w leczeniu rożnych schorzeń.
To prawda. Jednak nie wszyscy wiedzą, że w materii istnieją różne natężenia pola elektromagnetycznego, tj. pole elektromagnetyczne obojętne, pole elektromagnetyczne, które stosuje się w lecznictwie (rezonans, tomograf komputerowy) i pole elektromagnetyczne, którego działanie na organizm jest destrukcyjne i wywołuje choroby krwi, co w ostateczności prowadzi do białaczki.

Nie jest pan przecież lekarzem, który zna zasady działania skomplikowanych urządzeń medycznych, diagnozujących zdrowie pacjenta.
Nie jest moją intencją zajmowanie stanowiska w imieniu naukowców, którzy na co dzień w sposób profesjonalny badają to zjawisko, opisane dokładnie w 1865 roku przez J.C. Maxwella. Moim głównym zadaniem jest produkcja profesjonalnych ubrań ochronnych i uświadomienie pracodawców, ale i zwykłych osób narażonych nieświadomie na promieniowanie, jak ważna jest ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym, które rozgrzewa tkankę ludzką do temperatury powyżej 40°C. Można sobie tylko wyobrazić, co się dzieje w organizmie, gdy panuje tam stan podgorączkowy.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo