Reklama
Kuszą, pachną, często podążają za słońcem, wabią piękne motyle. Drobne i duże, mięsiste lub cienkie jak japońska bibułka. Zachwycają poetów i malarzy. W bajkowym tajemniczym ogrodzie z naszych marzeń są najpiękniejsze i najokazalsze. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby ich zabraknąć w ogrodach przeze mnie tworzonych… KWIATY! – kolorowa biżuteria ogrodowa.

Zastanawiam się, czy wolę na nie patrzeć i podziwiać czy zanurzać w nich nos, by zapach rwał i pozostał ze mną jak najdłużej. Jeżeli miałabym wymienić jednym tchem wszystkie ukochane kwiaty – nie uda się. Jest ich całe mnóstwo. Każdy z nas ma swoich faworytów zapamiętanych już od wczesnego dzieciństwa.
W ogrodzie lubimy kiedy coś się dzieje. Idealnie jeśli w każdym momencie, w okresie od wiosny do jesieni, właśnie dzięki kwiatom poszczególne części ogrodu zaczynają się dynamicznie zmieniać i wpływają na optykę całości, gdy co kilka tygodni z niepozornych pączków wyłaniają się boskie kwiaty.

Najbardziej spektakularne i wyczekiwane jest nagłe pojawienie się wiosną przebiśniegów, krokusów, tulipanów i moich ukochanych szafirków oraz niemal jednoczesny wysyp żółtych forsycji i narcyzów, pojawiający się radosnymi kępami wśród szaroburych nagich jeszcze pędów innych krzewów i drzew przyczajonych do startu. Zaraz potem już na tle jaśniusienkiej, młodej zieleni królować będą delikatne tamaryszki, dalej pigwowce, raczące nas różnymi odcieniami ceglastopomarańczowych, drobnych kwiatków. Krzewy te znamy głównie ze słynnych w ostatnich latach bogatych w witaminę, cierpkich, małych jabłuszkowatych owoców doskonałych jako dodatek do herbaty w zimie lub do jeszcze bardziej znanej nalewki – pigwówki.

Kiedy świat wokół nas się na dobre zazieleni następne kwitnące kwiaty na drzewach, krzewach i byliny już mniej nas zaskakują, ale co roku witamy je z wielką radością. Coraz to nowe odmiany bzów (lilaków), jaśminowców oraz konwalii, których zapach chciało by się zatrzymać na cały rok!
Na życzenie klientów mogę wyczarować ogrody kolorystycznie przemyślane od A do Z.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo