Reklama
cavi_lipoRozmowa z lek. med. Urszulą Brumer, właścicielką kliniki „Dr Urszula Brumer Medycyna Urody”

Czy rzeczywiście może Pani Doktor potwierdzić, że problem otyłości i nadwagi staje sie obecnie coraz poważniejszym problemem w Europie?
Tak. Jeszcze nie tak dawno nadwaga dotykała przede wszystkim osób powyżej 40. roku życia. W chwili obecnej tendencja ta się odwróciła i z nadmiarem tkanki tłuszczonej borykają się już osoby dwudziesto- i trzydziestoparoletnie, a w znacznym procencie również dzieci. Przyczyny tego stanu rzeczy są nam wszystkim doskonale znane: brak ruchu (większość czasu spędzamy przed komputerem, telewizorem czy w samochodzie) oraz błędy żywieniowe. Spożywamy żywność, która zamiast wzmacniać nasz organizm, bardzo go obciąża. Tak naprawdę błędom żywieniowym powinniśmy poświecić oddzielny temat.
Tak więc nasz sposób życia, w znacznym stopniu wymuszany poprzez wymagania naszych pracodawców, ustawodawców oraz promocję w środkach masowego przekazu, prowadzi do otyłości. Niestety nadmiar tkanki tłuszczowej w naszym ciele powoduje nie tylko ociężałość i złe samopoczucie, a w późniejszym czasie również choroby. Wpływa również negatywnie na nasz intelekt i procesy myślowe.

Jednak Pani klinika posiada metodę, która może zmierzyć się z tymi problemami. Z jakimi problemami najczęściej zwracają się pacjenci?
Jeśli chodzi o moją klinikę, to pacjentki i pacjenci zgłaszają się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej przede wszystkim z powodów estetycznych i funkcjonalnych. Wiemy też, jak zmienia się ich jakość życia na lepsze, gdy pozbywają się niechcianych, występujących w nadmiarze komórek tłuszczowych. Jesteśmy jedną z niewielu klinik posiadających urządzenie Cavi Lipo do bezinwazyjnego usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to najsilniejsza, bezinwazyjna metoda usuwania komórek tłuszczowych na świecie. Ponieważ mamy również doświadczenia w liposukcji – chirurgicznym usuwaniu komórek tłuszczowych – mogę śmiało powiedzieć, że efekty końcowe uzyskiwane w cyklu zabiegów Cavi Lipo są porównywalne z efektami chirurgicznej liposukcji.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo