Reklama
sukces_toRozmowa z Małgorzatą Wróblicką-Sysiak, właścicielką firmy SyS

Jakie były początki firmy SyS?
Razem z mężem skończyliśmy warszawską uczelnię rolniczą – SGGW. W 1989 roku kupiliśmy pięciohektarowe gospodarstwo rolne w Kamionce pod Piasecznem. Po roku wybudowaliśmy suszarnie warzyw i uruchomiliśmy pierwszą produkcję. Okazało się, że łatwiej jest wyprodukować niż sprzedać. Byliśmy nowi w tej branży i brakowało nam kontaktów handlowych. Ponadto był to trudny okres w Polsce – czas przemian i bardzo ciężko było nam znaleźć odbiorców wielkotonażowych na suszone warzywa. Musieliśmy zarabiać, więc zaczęliśmy dostarczać do sklepów świeże warzywa, a przy okazji i suszone. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Czy obecny kryzys i problemy gospodarki europejskiej przekładają się na sprzedaż produktów? Czy nie obawia się Pani spadku konsumpcji w kraju?
Łatwy dostęp do kredytów miał swój wielki udział w tym, co w tej chwili dzieje się na rynku. Polacy rozsądniej zaczęli wydawać pieniądze. W ubiegłym roku rynek wartościowy i wolumenowy kategorii dań instant odnotował kilkuprocentowy spadek. Nas sytuacja ta ominęła, ponieważ jako jedyni dajemy konsumentom coś więcej niż tylko sproszkowane przyprawy z dużą zawartością konserwantów. Konsumpcja w tym roku na pewno odnotuje spadek, jednakże naszej kategorii produktowej to nie będzie dotyczyć. Ze względu na wzrost tempa życia Polaków popyt na tę kategorię produktową będzie rósł.

Kryzys zaufania przekłada się na relacje biznesowe?
Jesteśmy firmą rodzinną, w której od samego początku wyznajemy filozofię, że uścisk dłoni daje nam większą gwarancję sukcesu niż trzy podpisy pod umową. Współpraca z naszymi kontrahentami opiera się na wzajemnym zaufaniu, które budujemy już od dwudziestu lat i w tym obszarze kryzys również nas nie dotyczy.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo