Reklama

Warszawski Teatr Kamienica obchodził trzecie urodziny. Uroczystą galę otworzyli Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński. Wieczór uświetnił występ Emiliana Kamińskiego, który wrócił na deski swojego teatru z „one man show” – „W obronie jaskiniowca”.

DSC_0424

 

Po spektaklu para aktorska już trzeci raz kroiła tort i wspólnie odśpiewała piosenkę Była piwnica – jest Kamienica. Wśród przybyłych gości byli ludzie związani z Teatrem Kamienica, m.in. Katarzyna Cichopek, Elżbieta Zającówna, Krzysztof Jaroszyński, Katarzyna Lengren, Piotr Skarga, Dorota Kamińska, Aleksandra Mikołajczyk, Tadeusz Chudecki, Agnieszka Matysiak, Irena Eris, Halina Frąckowiak, Piotr Gąsowski.

Wielką niespodzianką było odsłonięcie specjalnie przygotowanego portretu założycieli Teatru Kamienica, którego autorką jest Bogna Jarzemska-Misztalska. To artystka młodego pokolenia, tworząca obrazy w niezwykłej i unikatowej technice emalii na blasze.

Sama artystka o tworzeniu emalii mówi: „[…] odkrywam tajemnicę materii, poruszając się w obrębie tematyki związanej z naturą, ukochanym ptaszkiem. Maluję obrazy emalią, a barwne szkliwo stapia się z metalem w bardzo wysokich temperaturach prawie tysiąca stopni”.

Artystka jest pierwszą Polką, malarką i kobietą, zaproszoną do udziału w polsko-saudyjskiej wystawie malarstwa, upamiętniającą dziesiątą rocznicę polsko-saudyjskich stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej, m.in. portret aktualnego króla z polskimi rozdzielonymi bliźniaczkami. Jej prace w Teatrze Kamienica można oglądać do 15 kwietnia.

W niedzielę 25 marca po spektaklu odbyła się licytacja przekazanej przez Bognę Jarzemską-Misztalską emalii na blasze. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zorganizowanie warsztatów aktorskich w Teatrze Kamienica dla dzieci z wybranego domu dziecka w Warszawie.

 

 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo