Reklama

Rozmowa z Magdaleną Różczką, aktorką filmową, teatralną i dubbingową

rozczka

W grudniu miał swoją premierę film Belcanto, w którym zagrała pani pierwszoplanową rolę kobiecą. Jaką kobietą jest grana przez panią postać Katarzyny Pietrusińskiej?

Jest to postać barwna, złożona i chyba ciężko ją jednoznacznie ocenić. Katarzyna Pietrusińska, to kobieta silna, wydaje się miła i urocza. Dopiero później uzewnętrzniają się jej ciemne strony charakteru.

Jak, pani zdaniem, film Belcanto przyjmie się wśród publiczności?

Nie mam pojęcia. Mogę tylko mieć nadzieję, że film spodoba się widzom.

Jak pracowało się pani z Cezarym Pazurą?

Jak zawsze cudownie. Jest wspaniałym aktorem, od którego można się wiele nauczyć, ale przede wszystkim, fantastycznym człowiekiem, przy którym nie można się nudzić.

Użyczyła pani swojego głosu wielu postaciom fikcyjnym. Czy lubi pani pracę przy dubbingu?

Staram się jak najczęściej pracować głosem, to niesamowita frajda. Praca w dubbingu daje możliwość zagrania rozmaitych ról, często zupełnie niemożliwych w filmie. Mogę być sześćdziesięcioletnią blondynką albo ufoludkiem.

Jest pani Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Na jakie problemy współczesnego świata chciałaby pani zwrócić uwagę Polaków?

Nasza polska bieda jest nieporównywalna do tego, co się dzieje w krajach Trzeciego Świata. Dzieci rodzą się i żyją w strasznych warunkach. Tam ciągle jest potrzebna pomoc, mądra pomoc. Właśnie taka, jakiej udziela organizacja UNICEF, która działa na rzecz rozwoju i edukacji tych ludzi. Chodzi o to, żeby poprzez wykształcenie mieli szerszą wiedzę na temat tego, jak można postępować, by poprawić swoje życiowe warunki.

Więcej w numerze

 

 

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo