Reklama
w_galeriach_napiorkowskiejKatarzyna Nowak, Krzysztof Kłapkowski – to wspaniały, rzeźbiarsko-malarski związek zawodowy, tudzież małżeński, z Wrocławia. Po raz pierwszy razem wystąpili, w Warszawie w listopadzie tego roku, w promocyjnej wystawie galerii Katarzyny Napiórkowskiej, w salonie Viva l`arte przy Rynku Starego Miasta. Katarzyna Nowak (dyplom ASP, Wrocław 1989), choć sama jest delikatnej kobiecej „konstrukcji”, rzeźbi w ciężkim materiale, a jej mąż Krzysztof (dyplom ASP, Warszawa) przede wszystkim maluje, choć nie są mu obce „odejścia” do działań przestrzennych czy instalacyjnych.

Ceramika, to podstawowe medium, jakim posługuje się Katarzyna Nowak. Tworzone przez nią, w skomplikowanym technologicznie procesie, ostateczne formy są wiecznotrwałe. Ich właściwy ciężar jest ogromny, ale, o dziwo, absolutnie niezauważalny dla oka. Z miejsca uderza poetycka powściągliwość i lotność wysublimowanych kształtów każdej formy. Zdawałoby się, że to boginie i muzy z repertuaru sztuki antycznej. Jednak to przecież nie figury proste, ani kamienne sprzed wieków, lecz czułe, poetyckie figuracje wiecznej i tajemniczej kobiecości, która wyrażona jest w nowoczesnej formie za pomocą silnej dłoni artystki XXI wieku.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo