Reklama
idywidualnosc_jest_raczejRozmowa z Marzeną Listwan, projektantem firmy Samanta

Jakie były pani początki w firmie Samanta?
Moja przygoda z modą rozpoczęła się w wieku lat 6. Ogromna ciekawość i chęć dokonywania permanentnie eksperymentów na tkaninach nie zawsze kończyły się zadowoleniem mojej mamy, która zauważała znikające sukienki z jej szafy. Wybawieniem była rodzicielska duma ratująca mnie z niejednych opresji. Moje początki w firmie Samanta? Ja się w niej wychowałam. Rosłam ja i rosła firma. Powstawała ona na moich oczach. Od samego początku czynnie brałam udział w jej budowaniu. Przez 20 lat można było wrosnąć w atmosferę i klimat firmy. Od 10 lat biorę odpowiedzialność za przygotowywane co sezon kolekcje.

Czym się pani kierowała przy projektowaniu kolekcji bielizny na wiosnę/lato 2012? Skąd czerpała pani inspiracje? Czy ta kolekcja wpisuje się w dotychczasowy styl bielizny Samanta?
Inspiracja pojawia się zawsze zupełnie nieoczekiwanie. Jej nie można zaplanować ani wyczekiwać. Nieustannie należy dbać o różne bodźce ze świata sztuki, filmu, teatru, podróży, kontaktów z ludźmi. Życie inspiruje. Zawsze jednak z inspiracją wiążą się z silne emocje i osobiste przeżycia. Temperaturę najbliższego sezonu wyznaczy „Teatr Emocji”. Tutaj inspiracją była muzyka Czajkowskiego i on sam. Bohaterowie, z których zaczerpnęłam, to postacie operowe: Bzu, Odetta, Carabossa, Ariel, Aurora. Każda z nich jest inna i każda ma swój odrębny los i związane z nim nastroje i emocje, jak każda z nas. Samanta to dla mnie 100 proc. kobiecości w różnych wcieleniach. Każda kolekcja, którą tworzę, wpisuje się w wypracowany wizerunek Samanty. Staram się podkreślać kobiecą zmysłowość, a jednocześnie dostosowywać kolekcje do każdej nowej roli, która staje przed nami niejednokrotnie jako wyzwanie.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo