Reklama
w_nowej_roli
Rozmowa z Cezarym Pazurą, polskim aktorem filmowym, kabaretowym i telewizyjnym, komikiem, piosenkarzem, reżyserem

Mogliśmy pana oglądać w wielu barwnych kreacjach filmowych. Wcielił się pan już w rolę gangstera, policjanta, karierowicza Nikodema Dyzmę czy kultowego już Adasia Miauczyńskiego. Jakim doświadczeniem była dla pana rola tenora operowego w filmie Belcanto?
Przede wszystkim, do tej pory nie grałem tenora operowego. Już samo to było pociągające. Poza tym musiałem nauczyć się kilku arii operowych najsławniejszych światowych tenorów, co było nie lada wyzwaniem. Mój bohater śpiewa arie Pucciniego, Moniuszki czy Verdiego, czyli najwyższy poziom.

Kim jest grany przez pana główny bohater filmu Mariusz Marzęda?
To bardzo spokojny człowiek, wiodący swoje ułożone życie w Stargardzie, życie, które burzy... oczywiście kobieta. Jest to sąsiadka. Pojawia się zupełnie nieoczekiwanie tuż za ścianą mieszkania mojego bohatera.

Jak się panu pracowało z Magdaleną Różdżką, odtwórczynią pierwszoplanowej roli kobiecej?
Bardzo dobrze. Nie pracowaliśmy ze sobą po raz pierwszy, więc znaliśmy się i mniej więcej wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać po sobie jako aktorach. Magda jest naprawdę wyjątkową aktorką i bardzo energiczną osobą, a ja bardzo lubię właśnie z takimi osobami pracować.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo