Reklama
w_holdzie_mistrzom
Rozmowa z grupą The Australian Pink Floyd Show

Jak to jest, kiedy gra się muzykę jednego z najbardziej popularnych zespołów w historii – czuje pan zadowolenie, stres albo prestiż?
Mamy uczucie satysfakcji, kiedy gramy naprawdę dobry koncert. Kiedy przygotowany jest utwór i wszystko dopięto na ostatni guzik, wówczas mamy poczucie sukcesu. Jednakże, w przypadku gdy mamy do czynienia z bardzo prestiżowym występem, stresujemy się bardzo, szczególnie kiedy mamy narzucone terminy ostateczne i czujemy się nieprzygotowani. Jest dużo napięć w tego typu pracy. Wszystko musi być zgodnie z planem i nie możemy sobie pozwolić na indywidualność. Wymaga to od nas skoncentrowania, dyscypliny oraz zaangażowania.

Wyznaczacie wysokie standardy z racji dużego formatu zespołu, jaki obecnie grupa THPFS reprezentuje. Nie obawialiście się presji na początku?
Na początku graliśmy w mało znanych miejscach i nie odczuwaliśmy takiej presji jakiej teraz doświadczamy. Czasami brakuje nam tych dni, ponieważ mogliśmy grać w pubie. Mogliśmy wtedy podczas wystąpień popijać piwo i nie miało to większego znaczenia. Teraz musimy być bardzo trzeźwi i mieć trzeźwo myślące umysły, ze względu na konieczność skupienia się na każdej granej przez nas nucie.

Czy wasza praca zawsze będzie opierała się na muzyce Pink Floyd? Czy wasi fani mogą również liczyć na wasze własne utwory?
Bardzo mocno trzymamy się oryginalnych albumów. Chcemy oddać hołd zespołowi Pink Floyd, nie – nam. Czasami słuchamy jednak reprodukcji lub innych utworów na żywo, które były wykonane przez zespół Pink Floyd. Naszym zamiarem jest wspólne stworzenie nowej wersji opartej na utworach tego zespołu. Wykonujemy takie nagrania z niektórych starszych utworów. Podczas wykonywania na przykład Astronomy Domine opieramy się na kilku wersjach i próbujemy wprowadzić niektóre z elementów psychodelicznych, z których Pink Floyd słynął na początku swojego istnienia. Czasami robimy odniesienie do Australii, w formie subtelnego żartu, wówczas gdy chcemy być wierni oryginalnej muzyce. Jednak naszym nadrzędnym celem jest odtworzenie muzyki grupy Pink Floyd w jak najlepszy sposób. Dlatego też w większości przypadków staramy trzymać się oryginalnej wersji albumu.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo