Reklama
nagroda_dla_spektaklu
Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego w reż. Michała Znanieckiego otrzymał prestiżową nagrodę Fundacji Premios Líricos Teatro Campoamor za najlepszą produkcję premierową roku w Hiszpanii. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 280 kandydatów z najważniejszych teatrów operowych Półwyspu Iberyjskiego. Konkurs organizowany jest między innymi przez stowarzyszenie skupiające 18 teatrów hiszpańskich, a wśród jurorów znalazło się dziewięciu najważniejszych krytyków hiszpańskich mediów.

Eugeniusz Oniegin to międzynarodowa i międzykontynentalna koprodukcja Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Opery Krakowskiej, Abao Olbe w Bilbao oraz Teatro Argentino w La Plata w Buenos Aires. Premiera miała miejsce w grudniu 2010 roku na deskach Opery Krakowskiej, premiera argentyńska odbyła się w marcu 2011 roku, z kolei hiszpańska publiczność zobaczyła Oniegina w kwietniu 2011 roku. Do Polski spektakl powróci w 2012 roku na deski Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym rok ten będzie tematycznie poświęcony męskim postaciom operowym.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo