Reklama
nowa_stala_ekspozycjaGaleria Lanckorońskich – obrazy Rembrandta
Galeria malarstwa, rzeźby i sztuki zdobniczej

Od 4 listopada 2011 roku zapraszamy do naszej nowej galerii, która mieści się na parterze zamku, zajmowanym dotychczas przez pokoje dworskie. Znajdują się tu dzieła sztuki podarowane w 1994 roku przez prof. Karolinę Lanckorońską, spadkobierczynię rodu. Należały one wcześniej do Kazimierza Rzewuskiego. Dzięki szczodrości prof. Lanckorońskiej, dzieła jednego z najznakomitszych zbiorów prywatnych w Europie mogły być udostępnione szerokiej publiczności. Dotychczas były one prezentowane w różnych salach ekspozycyjnych zamku, a obecnie zyskały specjalną aranżację w nowo przygotowanych wnętrzach. Obok portretów założycieli i twórców kolekcji – przedstawicieli rodu Rzewuskich, w galerii znajdują się dwa z trzech, obecnych w polskich zbiorach dzieł Rembrandta – Dziewczyna w ramie obrazu i Uczony przy pulpicie. Podziwiać też można dzieła należące dawniej do kolekcji ostatniego króla – Stanisława Augusta. Zbioru dopełniają przykłady malarstwa XVI i XVII w., w tym holenderskiego i flamandzkiego, a także sztuki zdobniczej: ceramiki, złota, szkła, biżuterii i miniatur ze zbiorów Zamku Królewskiego z XVII–XIX w.

Nowa ekspozycja czynna jest od wtorku do soboty w godz. 10.00–16.00; w niedziele – od 11.00–16.00; w poniedziałki – nieczynna.

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo