Reklama
miejskie_samochody
Dzisiejsze auta miejskie niewiele mają wspólnego z maluchami sprzed lat. Nie wiadomo, czy dojrzały, ale na pewno znacznie urosły. Ot, choćby tak, jak nowy Peugeot 4008.

Maluchy szybko rosną
Ma być przebojem 2012 roku. Niewielki, oszczędny, dynamiczny i praktyczny – zwłaszcza w mieście. Peugeot 4008 powstał w wyniku współpracy francuskiej grupy PSA i japońskiego Mitsubishi. Efektowny i przestronny mimo niewielkich gabarytów (4,34 m długości, 1,80 m szerokości i 1,63 m wysokości), ma wiele zalet: świetnie się prowadzi, wszędzie wjedzie i zaparkuje. Produkcja dla Europy to samochody z napędem 4x4. Można będzie wybierać jeden z trzech trybów napędu: na dwa koła (2WD), na cztery koła (4WD) oraz z blokadą napędu na 4 koła (LOCK). W trybach 4WD i LOCK rozdział momentu obrotowego przekazywanego na przednią i tylną oś jest sterowany elektronicznie. Atutem auta mają być ekonomiczne silniki (benzynowe i diesle z bezpośrednim wtryskiem), duża moc i dynamika, podobieństwo do solidnych SUV-ów oraz bogate wyposażenie standardowe. Tak wyglądający „pojazd miejski” w porównaniu z jakimkolwiek maluchem sprzed kilku lat jawi się niczym rottweiler przy ratlerku. Cóż – maluchy rosną w siłę!

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo