Reklama
muzyka_szlachetnie_urodzonych
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się koncert z cyklu „Muzyka szlachetnie urodzonych”.

W ramach cyklu „Muzyka szlachetnie urodzonych” prezentowane są między innymi utwory szlachetnie urodzonych kompozytorów: króla Alfonsa X El Sabio, księcia Antoniego Radziwiłła, Thomasa Luisa de Victorii, Marii Szymanowskiej, Michała Kleofasa Ogińskiego, Władysława Żeleńskiego, Carla Gesualda księcia Venosy.

W Sali Wielkiej wystąpił SUBTILIOR ENSEMBLE. Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Piotra Zawistowskiego, który jest też jego kierownikiem artystycznym. Tworzą go wokaliści, mający duże doświadczenie w uprawianiu muzyki dawnej i kameralistyki wokalnej. Jest jednym z niewielu zespołów w Polsce specjalizującym się szczególnie w wykonawstwie muzyki renesansu i baroku. Zainteresowania muzyczne zespołu koncentrują się wokół muzyki średniowiecza, renesansu i baroku – szczególnie wielkiej polifonii sakralnej tych okresów.

Na scenie pojawił się także DEKAMERON. Zespół regularnie gości na wszystkich znaczących festiwalach muzyki dawnej w Polsce, największym sukcesem zagranicznym było zaproszenie na koncerty w ramach Holland Festival w 2004 roku. W repertuarze DEKAMERONU znajduje się głównie muzyka świecka XII–XV wieku, najchętniej ujmowana w formie monograficznych programów. W 1995 roku zespół wydał płytę „Dekameron, czyli historia miłości średniowiecznej”, którą krytycy porównywali z najlepszymi wykonawcami liryki miłosnej średniowiecza, w 1997 „Kolędy staropolskie”, a w 2000 „Pieśni maryjne Hiszpanii, Francji, Niemiec i Polski” DUX, nominowaną do Fryderyka 2000.

AM

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo