Reklama
motokoncepcje_praktykaFrankfurckie targi motoryzacyjne to tradycyjnie już okazja do „chwalenia się" futuryzmem. Co nowego pojawi się na szosach? Tego dowiemy się w nadchodzącym 2012 roku.

Modna elektryczność
Bastion elegancji i siły, Audi zachęca kierowców jazdą „na baterie” za sprawą koncepcyjnego A2, który powinien przekonać tradycjonalistów do ekologicznych rozwiązań.

Popularną elektronikę ma zastąpić elektryka mająca stać się podstawowym i jedynym napędem w motoryzacji. Audi A2 ma nowoczesną, modną i sportową sylwetkę, a przy tym jest stosunkowo niewielki: ma nieco ponad 3,8 m długości. Jednak miejsca w nim naprawdę sporo. Samochód wyposażony jest w odsuwany, szklany dach i diodowe reflektory przednie. Oświetlenie zewnętrzne jest znakiem firmowym A2 Concept – podczas jazdy boczne pasy tzw. dynamic light palą się jasnym, pomarańczowym światłem. Po włączeniu kierunkowskazu pulsuje odpowiednia strona pasa, a podczas hamowania czerwony impuls świetlny przebiega wzdłuż boków nadwozia, ostrzegając pozostałych uczestników ruchu. Wyposażenie wnętrza jest bogate i pełne elektronicznych nowinek, które nie powinny sprawiać trudności kierowcy – obsługa jest naprawdę intuicyjna.

Audi A2 Concept to szczegółowo dopracowany samochód elektryczny. Litowo-jonowy akumulator został umieszczony w podwójnej podłodze. Silnik zamontowano poprzecznie z przodu. Ma 116 KM i 270 Nm momentu obrotowego.
Studyjne Audi przejeżdża w europejskim cyklu ok. 200 km. Ładowanie akumulatora do pełna prądem 400 V trwa około 1,5 godziny, w przypadku prądu ogólnie dostępnego w gospodarstwach domowych 230 V – około czterech godzin. Warty uwagi? Na pewno. Czy i kiedy wejdzie do produkcji? Tego nie wiadomo.

Więcej w numerze

Partnerzy

abk_logo kdm_logo zpap_logo teraz_polska_logo bok_logo kt_com_logo kopd_logo mediatory_logo_2 logo_lp
zamek_krolewski_logo perly_medycyny_logo mfr_orzel2013_logo mgr_orzel2013 mpr_orzel2013 gat_2013_logo logo_pp spp_2013 egd logo
 bwl logo  thingsbulb  cbck logo orly_budownictwa_logo rig_logo_2  logo kart arena  Platforma  retail logo